Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Продавець комп'ютерних ігор не платив жодних податків

23.07.2014 -

Компанія-посередник, що приймає оплату за користування ІТ-продуктами, "заборгувала" українському бюджету більше 80 млн. гривень.

Українське приватне підприємство, що входить до групи компаній, заснованої в Росії, як такої господарської діяльності не проводить, єдині його послуги - здійснення розрахунків за користування програмними продуктами.

За допомогою кредитних і передплачених карток, онлайн-банкінгу, електронних грошей, платіжних терміналів користувачі розраховуються за доступ до онлайн-сервісів. У тому числі - популярних в усьому світі онлайнових ігор.

Отримані кошти компанія перераховує розробникам програмного забезпечення (власникам ігор), переважно фірмам-нерезидентам, що знаходяться в офшорах, залишаючи собі 5% від перерахованої суми у якості винагороди. Також фірма перераховує гонорари фізичним особам - програмістам, оплачуючи їхні послуги.

При цьому фірма не виплачувала жодних податків, аргументуючи податківцям, що не отримує жодних доходів, а лише виплачує роялті (авторську винагороду) розробникам комп'ютерних ігор.

Таким чином, приватне підприємство протягом 2011-2013 років не сплатило податку на додану вартість, податку на дохід і податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 80 млн. 756 тис гривень.

Щодо посадових осіб фірми порушено кримінальне провадження за ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу, слідство триває.