Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Заява Державної фіскальної служби України

14.02.2015 -

Висловлювання екс-міністра аграрної політики Ігоря Швайки про причетність до корупційних схем ДП «Укрспирт» керівництва окремих органів законодавчої та виконавчої влади, включаючи Державну фіскальну службу, є грубим наклепом та цинічною брехнею.

Ймовірно, це - спроба зняти з себе відповідальність за провальне керівництво галуззю та брутальні кадрові помилки. Адже саме колишній глава Мінагромполітики навесні минулого року призначив на посаду очільника ДП «Укрспирт» Михайла Лабутіна, який працював на держпідприємстві, починаючи з 2010 року, у тому числі при своєму попередникові Олександрі Харті. Це були часи розквіту в галузі злочинних схем розкрадання держмайна, фальсифікацій та ухилення від оподаткування.

Зараз обидва екс-керівники «Укрспирту»  перебувають у розшуку: О.Харт із червня, а М.Лабутін - із грудня 2014 року. Тим не менше, Ігор Швайка продовжує протегувати Михайлові Лабутіну, який наразі переховується від слідства. Він навіть будує свої «викриття», посилаючись на слова втікача.

«На жаль, стало досить поширеною практикою, коли фігуранти кримінальних справ раптово починають прикриватися вигаданим політичним переслідуванням, - коментує голова ДФС України Ігор Білоус звинувачення на свою адресу у здирництві та політичному тискові (їх озвучив Ігор Швайка з посиланням на колишнього гендиректора ДП «Укрспирт» Михайла Лабутіна). -  Втім, цього разу до потенційного терміну покарання за крадіжки й розтрати, в яких підозрюється пан Лабутін, він ризикує відповідати ще й за наклеп. У цьому я готовий йому допомогти, взявши участь у будь-яких очних ставках. Я згодний на будь-яку додаткову експертизу, на перевірку, хоча б із застосуванням поліграфу, аби тільки вивести брехуна на чисту воду. Тому не радив би й партнерам Михайла Лабутіна переказувати нісенітниці, якщо вони не хочуть разом з ним поділити відповідальність за наклеп». 

Очевидно, неправдиві чутки поширюються з наміром відвернути увагу суспільства та правоохоронних органів, аби призупинити подальше розслідування діяльності колишніх менеджерів ДП «Укрспирт» та їхніх покровителів, що лишили  по собі жахливий спадок. Так, ситуація з «тіньовим» ринком алкоголю та участь у ньому держпідприємства просто вражає. У 2013 році, за оцінкам експертів та легальних виробників, «тіньовий» ринок алкоголю складав майже 50%. Це - майже 500 млн. пляшок фальшованої горілки на ринку. Левова частка виробництва нелегальної горілки належала ДП «Укрспирт» та державним спиртовим підприємствам, які перебувають у підпорядкуванні Мінагрополітики.

Уперше за часи незалежності України почалося розслідування злочинів у найбільш криміналізованій галузі – на ринку алкогольної продукції. Раніше зробити це ніхто не наважувався.

Протягом березня-квітня минулого року слідчо-оперативними підрозділами ДФС України було проведено низку заходів, за результатами яких:

- встановлено розтрату майна ДП «Укрспирт» на 750 млн. гривень та ухилення від сплати податків на суму 175 млн. гривень під керівництвом     О. Харта;

- встановлено факти розкрадання державних коштів екс-директором ДП «Укрспирт» М.Лабутіним на суму 172 мільйона гривень та ухилення від сплати податку на додану вартість у сумі 28 мільйонів гривень шляхом відображення безтоварних господарських операцій з фіктивними підприємствами;

- у грудні 2014 року зупинена злочинна схема, за якою спирт, вироблений на заводах ДП «Укрспирт», йшов не на експорт, а реалізовувався на території України без сплати акцизного податку та ПДВ. Тільки за одним таким фіктивним контрактом на експорт 4,5 млн. літрів спирту вартістю 3,7 млн. дол. США, підписаним Михайлом Лабутіним, за рахунок різниці в цінах, а ціна на внутрішньому ринку у 8 разів більша, «нажива» М. Лабутіна від продажу цього спирту могла скласти понад 9 млн. дол. США, а втрати бюджету від несплати податків – більше 300 млн. гривень;

- загалом виявлено 9 договорів на експорт майже 14 млн. літрів спирту на суму 12 млн. доларів США, які уклало ДП «Укрспирт» під керівництвом М.Лабутіна. Частина з цих договорів має фіктивний характер, правомірність інших – перевіряється;

- закрито «схеми» з рідким спиртовим пальним біоетанолом завдяки внесенню змін до Податкового кодексу України, відповідно до яких альтернативне пальне (у тому числі біоетанол) тимчасово зараховано до підакцизних товарів.

Завдяки заходам ДФС України з викриття незаконних схем у державному секторі та системній боротьбі з нелегальним ринком алкоголю, його частку у 2014 році вдалося зменшити, за підрахунками експертів галузі, в 5 разів, з 50% до 10%. Робота з детінізації ринку наразі триває.