Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо податкового боргу ПАТ «Укрнафта»

20.01.2016 -

ПАТ «Укрнафта» є одним з найбільших боржників перед бюджетом. Загальна сума боргу станом на 01.01.2016 р. складає більше 10,2 млрд. гривень. Борг сформувався переважно за рахунок несплати самостійно задекларованих сум рентних платежів, а також ПДВ та податку на прибуток

З метою погашення заборгованості компанії «Укрнафта» ДФС України були вжиті попередні заходи, зокрема:

- виставлено податкові вимоги до ПАТ «Укрнафта»;

- вжито заходи щодо опису майна в податкову заставу;

- виставлено інкасові доручення на списання коштів з розрахункових рахунків;

- вжито заходи щодо вилучення готівки з АЗС компанії «Укрнафта»;

- направлено подання щодо відкликання у ПАТ «Укрнафта» ліцензії за користування надрами до Міністерства екології та природних ресурсів України.

- податковою міліцією ДФС порушено ряд справ в рамках кримінально-процесуального провадження.

Нагадаємо, у серпні 2015 року Публічне акціонерне товариство «Укрнафта» на підставі ст. 100 Податкового кодексу України звернулося до Державної фіскальної служби України з проханням реструктуризувати свій податковий борг у зв’язку з нестачею ліквідності для погашення податкового зобов’язання.

Для створення можливості сплати поточних платежів та виходу з боргової ями, а також на підставі ст. 100 ПКУ та керуючись вимогами Наказу ДФС України було прийнято рішення про реструктуризацію боргу компанії «Укрнафта» на загальну суму 8, 96 млрд. грн. з кінцевим терміном сплати у грудні 2015 року.

Оскільки підприємством у вересні-жовтні  2015 року не виконано умови діючих договорів про розстрочення податкового боргу та не сплачено поточні самостійно задекларовані зобов’язання, ДФС України у жовтні 2015 року прийнято рішення про скасування розстрочення податкового боргу.

Разом з тим  МГУ ДФС- ЦО з ОВП у вересні 2015 року провело роботу щодо опису майна ПАТ «Укрнафта» в податкову заставу на суму 9,3 млрд. грн. Майно, згідно актів опису, зареєстровано в Державному реєстрі обтяжень нерухомого та рухомого майна.

Однак, ПАТ «Укрнафта» вживаються заходи щодо затягування процесу стягнення суми податкового боргу та блокування усіх дій органів ДФС по його стягненню у судовому порядку.

Так, підприємством оскаржено дії МГУ ДФС – ЦО з ОВП в частині направлення податкової вимоги та прийнятих рішень про опис майна у податкову заставу.

Процес стягнення податкового боргу ПАТ «Укрнафта» триває. Наразі справа знаходиться на розгляді у Вищому адміністративному суді. ДФС, в свою чергу, сподівається на вирішення судових справ на користь держави.