Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Національний банк та Державна фіскальна служба домовилися про співпрацю

22.03.2016 -

У Національному банку України 21 березня відбулася тристороння робоча зустріч з представниками Державної фіскальної служби України та Антимонопольного комітету України.

Основною метою зустрічі стало вироблення спільної стратегії щодо трансфертного ціноутворення та деофшоризації українського бізнесу.

Національний банк на заході представляли Голова Національного банку України Валерія Гонтарева та її заступники Яків Смолій, Владислав Рашкован та Катерина Рожкова. Зі сторони Державної фіскальної служби – Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров та його перший заступник Сергій Білан.  Антимонопольний комітет представляла перший заступник Голови – державний уповноважений Марія Ніжник.

Під час зустрічі Валерія Гонтарева висловила готовність Національного банку до плідної співпраці з Державною фіскальної службою. Вона підкреслила, що основним напрямом співпраці Національного банку та Державної фіскальної служби має стати деофшоризація українського бізнесу.

«Національний банк уважає, що обговорення моделі деофшоризації, яка б зафіксувала status quo, та чесно визнала факт офшорності є вкрай необхідним. Деофшоризація не повинна “вбивати” бізнес, але бізнес повинен бути транспарентним. Тож визначення кінцевих власників офшорних компаній стратегічно важливе для країни», - зазначила Голова Національного банку. За її словами, таким шляхом вже ідуть країни Європейського Союзу у відповідності до вимог документу Base Erosion and Profit Shifting Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

 Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров підтримав ідею вироблення спільної концепції з деофшоризації.

 «Ми готові поділитися своїми напрацюваннями з Національним банком та повністю підтримуємо необхідність вироблення спільної концепції з деофшоризації», ‒ наголосив Роман Насіров.

На напрацюваннях Національного банку та Державної фіскальної служби ґрунтуватиметься спільна концепція з деофшоризації. Вона буде відтворена в законопроекті про деофшоризацію та в засадах нового валютного регулювання центрального банку.

Антимонопольний комітет України також підкреслив свою готовність взяти участь у розробленні цих документів.

Окрім цього, сторони домовилися про обмін інформацією щодо діяльності фінансового сектору, обговорили питання трансфертного ціноутворення, необхідність об’єднання зусиль для боротьби з конвертаційними центрами та нелегальними обмінними пунктами. «Завдяки спільним зусиллям ми зможемо віднайти правильний інструмент для того, щоб створити такі умови, за яких легальний бізнес почав би нарешті витісняти тіньовий. І це було б не тільки просто правильно, а ще й вигідно», ‒ зазначив Роман Насіров.

Наступна зустріч відбудеться за декілька тижнів та буде присвячена більш детальному обговоренню майбутньої концепції деофшоризації українського бізнесу.