Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

ІТ-фахівці держав-членів ГУАМ розпочинають розробку програмного забезпечення, яке спростить та автоматизує митний контроль

13.05.2016 -

11-12 травня в Секретаріаті ГУАМ в Києві відбулась зустріч ІТ-фахівців держав-членів ГУАМ. Мета зустрічі – узгодження проекту Технічних умов для організації обміну попередньою інформацією до Протоколу між митними адміністраціями держав-членів ГУАМ та про організацію обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через державні кордони держав-членів ГУАМ.  Протокол був підписаний 8 червня 2015 року. 

Згідно з Протоком, сторони будуть організовувати і здійснювати на постійній основі обмін інформацією, яка отримується під час митного оформлення товарів та транспортних засобів, які ввозяться з території держав з однієї сторони, якщо пункт призначення знаходиться на території іншої держави у формі електронних даних. Така інформація буде використовуватись з метою збільшення безпеки та спрощення торгівлі. 

За результатами зустрічі учасники доопрацювали, узгодили та підписали текст Технічних умов. ІТ-фахівці починають розробку програмного забезпечення, яке зробить можливим швидкий обмін попередньою інформацією та значно спростить та автоматизує процедуру митного контролю. За попередніми оцінками українських фахівців тестовий варіант програмного забезпечення буде готовий у жовтні цього року.