Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Топ-5 порушень митних правил від Київської митниці ДФС 2016 року

12.01.2017 -

Київська митниця ДФС, як завжди тримає перші позиції серед нестандартних випадків порушень митних правил.

Сьогодні пропонуємо топ-5 випадків минулого року, які неможливо оминути увагою.

1. Соколиний багаж

В 2016 році співробітники виявили дві спроби незаконного вивезення 12 соколів до ОАЕ та Лівану.

В обох випадках соколоподібних птахів намагались перевезти в досить жорстких умовах, що можуть нанести шкоду представникам фауни:  крила птахів загорнули в тканину та скріпили жовтою паперовою клейкою стрічкою в області лап.В першому випадку чотирьох птахів приховали в дерев’яній коробці, а в другому вісім птахів знаходились в дорожній сумці пасажирів (ручній поклажі).

«Торговці» «живим товаром» обирали спрощену форму проходження митного контролю – «зелений коридор», тим самим заявляючи, що жодних заборонених чи обмежених до переміщення предметів не мають та не переміщують. Проте багаж пасажирів викликав підозру, коли прямував через сканер і при більш поглибленому огляді були виявлені живі соколи.

Слід зазначити, що Згідно з Конвенцією „Про Міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення” CITES, живі тварини (соколоподібні птахи) обмежені до переміщення через митний кордон України.  На момент проходження митного контролю громадяни не мали при собі дозволу CITES, а також документів про право набуття тварин, ветеринарного свідоцтва.

Орієнтовна вартість одного птаха - 10 000 доларів США.

Складено протоколи про порушення митних правил. Птахів вилучено і передано до кінно-спортивного комплексу «Магнат», де птахи отримають відповідний догляд.

2. Релігійна знахідка

Не багато ні мало, а 17 старовинних ікон, яким за попереднім висновком експертів, понад 50 років, намагались вивезти за межі нашої держави.

Старовинні ікони, намагався вивезти громадянин Королівства Нідердандів під виглядом сучасних ікон. Їх виявили під час митного огляду особистих речей подорожуючого. Враховуючи вік ікон, вони мають історичне значення та культурну цінність як об'єкти матеріальної культури, а отже їх вивезення заборонене до вивозу з України.

Складено протокол про порушення митних правил  ч. 1 статті 483 Митного кодексу України, санкція якої передбачає штраф у розмірі 100% вартості предметів правопорушення та конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення. Також в зазначених діях вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 201 Кримінального кодексу України.

3. Дешева рибка? Погана юшка?

38,1 кг червоної ікри, 58,4 кг червоної в’яленої, копченої, солоної риби та зрізами черевця риб, а також 9,8 кг печінки тріски намагалися незаконно ввезти на територію України троє наших співвітчизників, які поверталися на батьківщину з РФ транзитом через Республіку Білорусь.

Такий рибний улов виявили співробітники в пункті пропуску «Бориспіль». В усіх трьох випадках дані продукти харчування переміщувалися в непристосованих для цього умовах: в ручній поклажі в прозорих пластикових контейнерах без маркування, обгорнутих клейкою стрічкою. Також на ємкостях була відсутня будь-яка інформація, щодо ваги, найменування, кількості та вартості переміщуваної речовини.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадяни не оформлювали та не подавали, з приводу декларування переміщуваних ним товарів до інспекторів митниці не зверталися і обрали форму проходження митного контролю «зелений коридор» (тим самим заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України).

В усіх трьох випадках складено протоколи про порушення митних правил. Продукти харчування, які переміщувалися незаконно, вилучені до винесення судом рішення у справах. Їх відправлено на експертизу.

Швидше за все, дані продукти харчування буде знищено згідно вітчизняного законодавства (ст. 175, 177 Митного кодексу України), як неякісну і небезпечну продукцію.

4. Солодкий гостинець з «кайфом»

Понад 3,6 кг кокаїну київські митники виявили під виглядом цукерок в аеропорту «Бориспіль». Солодкий гостинець намагався незаконно ввезти до України наш співвітчизник, пенсіонер, який повернувся на батьківщину з ОАЕ.

Порушник проявив неабияку винахідливість  кокаїн був сформований в місткості-капсули огорнуті щільним шаром поліетилену, в свою чергу в обгортки з–під цукерок в кількості 194 шт, які в свою чергу помістив в 12  коробок печива.

Дану партію контрабанди вдалося виявити завдяки злагодженій співпраці митників з СБУ, прикордонниками та поліцією.

Складено протоколи про порушення митних правил. Матеріали справи та наркотичну речовину вилучено слідчим СБУ протоколом огляду місця події для проведення відповідних процесуальних дій.

5. Сказане слово - срібло…

Так сталося і в випадку з 212 виявленими срібними монетами, які намагались вивезти з України.

Монети виявили в пункті пропуску «Бориспіль» серед особистих речей нашого співвітчизника, який прямував до Канади. Серед виявленого старовинні монети Швеції, Франції, Німеччини, Польщі, Великобританії, Хорватії, Єгипту, Югославії, Лівану, Мексики, Аргентини, Канади, республіки Тива, Іспанії, Греції, Люксембургу, Італії, Данії, царської Росії, Бельгії, тощо випуску 1725 - 1959 років.  Громадянин під час проходження митного контролю обрав спрощену форму «зелений коридор», тим самим заявив, що жодних заборонених чи обмежених до переміщення предметів не має. А коли митники виявили у його багажу монети, пояснив, що монети належать йому особисто, проте така колекція може становити історичну та культурну цінність і для переміщення вимагає відповідного дозволу, в якого у громадянина на момент проходження митного контролю не було.

Складено протокол про порушення митних правил. Монети вилучено до винесення судом рішення у справі. 

Фотоматеріали по темі

/
  • Топ-5 порушень митних правил від Київської митниці ДФС 2016 року