Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Топ-5 порушень митних правил від Київської міської митниці ДФС 2016 року

23.01.2017 -

Одним з видів правопорушень є ввезення товарів з заниженою вартістю. Це досить ризикові оборудки, адже у Державній фіскальній службі працюють професійні аналітики, які вивчають та перевіряють подану до митного оформлення на предмет достовірності даних. Київська міська митниця ДФС має таких спеціалістів і фіксує непоодинокі випадки, коли ділки ввозять товар за значно нижчою вартістю аніж є насправді. Тож пропонуємо вам топові випадки незаконного переміщення товарів від столичних митників

1. Кава з присмаком порушення

Суть порушення полягала у ввезенні на митну територію України з Китаю 15т розчинної кави на підставі документів, що містили неправдиві відомості про вартість товару.

До митного оформлення були подані товаросупровідні документи за якими вартість розчинної кави складала 61 тис. дол., проте в результаті аналітичної роботи митників виявилось, що справжня вартість кави – 114 тис. дол.

За результатами судового розгляду особу правопорушника визнано винною та накладено стягнення у вигляді штрафу – понад 3 млн. грн. з конфіскацією товарів, що були вилучені митницею.

2. Великі гроші на дрібницях

Декілька протоколів про порушення митних правил отримав один із співробітників підприємства за спробу ввезення товарів широкого вжитку до України за документами, що містили неправдиві відомості про вартість.

Серед товарів які ввозили різноманітний крам від шкарпеток до швейних виробів. Загальна кількість та вартість за поданими митникам документами товару  складала 85 т  на 398 тис. дол, але  під час перевірки документів митники виявили, що насправді вартість  товару склала майже 900 тис.дол.

Складено протоколи про порушення митних правил у відношенні посадової особи вітчизняного підприємства за ознаками порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

За результатами судового розгляду по усіх справах особу правопорушника визнано винною  та  накладено стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 11,5 млн. грн. зі стягненням вартості предметів правопорушення – 11,5 млн. грн.

Не одними виявленнями порушень з заниженням вартості товарів може похвалитись митниця є й ряд інших не менш важливих завдань з економічної безпеки країни.

3. «Крилата посилка» з військовим начинням

Співробітниками Київської міської митниці ДФС припинили спробу незаконного вивезення товарів військового призначення, які за висновком експерта належать до авіаційного майна, призначеного для встановлення на військові літаки (бойові літальні апарати) типу МиГ-29, Су-27 та військові вертольоти типу Ми-8, Ми-24 різних модифікацій.

Обладнання відправлялось нашим співвітчизником до Польщі на адресу юридичної особи. За документами вкладення містили блоки живлення, стабілізатори напруги та годинники вагою понад 200 кг та загальною вартістю 162 дол. США.

Однак у митників виникли підозри стосовно переміщуваних товарів у посилках і під час митного контролю було встановлено, що вантаж зазначених міжнародних експрес-відправлень, за зовнішніми ознаками, може  належати до товарів військового призначення. Згідно додатково наданої відправником документації, вантаж в обох посилках належить до засобів безперебійної подачі електроенергії для освітлення домівки.

Проте, по факту, було підтверджено висновком експерта, що виявлені предмети належать до авіаційного майна. Будь яких дозвільних документів для вивезення з України товарів військового призначення у відправника не було. Київською міською митницею ДФС було складено протокол про порушення митних правил за ознаками ст.483 Митного кодексу України.

Враховуючи характер вантажу, до процедури митного контролю було залучено ГУ СБУ у м. Києві та Київській обл.

За протоколом виявлене авіаційне обладнання було вилучено, а на порушника накладено штраф у розмірі 100% вартості предметів правопорушення.

Також столичні митники пильнують і за тим, щоб культурні цінності переміщувались на законних підставах через  кордон України та не допустити спроби контрабанди  такими предметами.

4. Незаконна виставка

Цілу колекцію з 21 картини європейських живописців XVIII – поч. XX століття намагалась вивезти до Китаю наша співвітчизниця.

Картини намагались незаконно надіслати у посилках. Громадянка України оформлюючи міжнародне експрес відправлення вказала, що до Китаю відправляє копії картин, але в митників виникли підозри щодо «щирості» заявленої  громадянкою інформації.

Після проведення митного огляду з залучення експертів-мистецтвознавців, підозри підтвердилися. Згідно попереднього висновку фахівців, 18 з оглянутих картин є оригінальними творами живопису, виконані професійними європейськими, переважно німецькими, живописцями XVIII – поч. XX століття. Всі картини відрізняються високим рівнем виконавчої майстерності, що дозволяє віднести їх до Державного реєстру національного культурного надбання.

Складено протоколи про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України. Картини вилучено.

Остаточна цінність та вартість всієї колекції буде встановлена після проведення ґрунтовної мистецтвознавчої експертизи.

І на останок досить цікавий випадок, коли підприємець вирішив ввезти до України з Росії гречку на понад півмільйона гривень.

5. Вскочив в гречку

Сорок  тонн гречаної крупи на суму 540 тис. грн. намагався ввезти український підприємець, яка внесена до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з Російської Федерації.

Складено два протоколи про порушення митних правил за ознаками ст. 472 Митного кодексу України.

За результатами судового розгляду особу правопорушника визнано винною та накладено стягнення у вигляді штрафу – 540 тис. грн. з конфіскацією товарів, що були вилучені митницею.