Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Іван Романов: З початку року контакт-центром ДФС надано відповіді на 275 тис. запитань платників податків

16.03.2017 -

Протягом січня – лютого 2017 року Контакт-центром ДФС надано 275 тис. відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. Це на 9,5 відс. більше, ніж за відповідний період минулого року. Про це повідомив директор Інформаційно-довідкового департаменту ДФС Іван Романов.

За його словами, із загальної кількості відповідей 267,4 тис. надано у телефонному режимі, 7,5 тис. – електронною поштою і факсом, 0,1 тис. – із використанням автовідповідача.

Як і раніше, найактуальнішими темами звернень були оподаткування податком на додану вартість, податком на доходи фізичних осіб, податком на прибуток підприємств та єдиним податком для фізичних осіб – підприємців, а також сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

«Всі відповіді надаються з використанням автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. Це дозволяє уникнути неоднозначного трактування положень законодавства. Кількість таких відповідей постійно зростає. Так, станом на 1 березня цього  року База знань налічує 16,9 тис. уніфікованих запитань-відповідей», – розповів Іван Романов.

За його словами, База знань постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані. За вказаний період платникам надано 47 консультацій у письмовій формі з використанням Бази знань.

«Для зручності суб’єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Запитання-відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. Тому відвідувачі порталу можуть у будь-який зручний час самостійно знайти відповіді на питання, які їх цікавлять. Цією послугою з початку 2017 року скористалося 564,9 тис. клієнтів», – підкреслив Іван Романов.

У ЗІР функціонують розділи: «Необхідно знати», «Актуальні запитання», «Останні зміни в законодавстві», «Інтерактивна мапа», «Ставки податків і зборів», «Інформація з питань митної справи». Вони дозволяють користувачам ресурсу оперативно та у зручній формі отримувати актуальну інформацію щодо змін у податковому, митному та іншому законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, термінів подання звітності та сплати податків (зборів), ставок загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного внеску та оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму тощо.

Також для користувачів ЗІР є можливість завантаження у форматі PDF відповідей на запитання з розділу «Запитання-відповіді з Бази знань» та їх друк.

Користувачі мережі Інтернет можуть використовувати ЗІР у якості комутатора зв’язку з оператором Контакт-центру, а саме: на сторінці в розділі ЗІР «Контакт-центр ДФС» розташовано номер телефону: «0-800-501-007», при натисканні на який в комунікаційних пристроях (телефон, планшет) або комп’ютерах відбувається з’єднання з IVR Контакт-центру ДФС.