Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

На Хмельниччині кінологи з усієї України вчилися ефективно протидіяти обігу заборонених та небезпечних предметів

20.03.2017 -

У Хмельницькому понад 60 представників кінологічних команд силових відомств та галузевих громадських організацій з усіх регіонів України взяли участь у семінарі з вивченняособливостей підготовки та використання собак-детекторів. Семінар-практикум пройшов на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС України, де уже більше півроку успішно функціонує Регіональний кінологічний навчальний центр Всесвітньої митної організації.

Цього разу захищати безпеку громадян України з допомогою службових собак навчалися представники кінологічних команд прикордонної служби, Національної гвардії та поліції, пенітенціарної системи та служби з надзвичайних ситуацій. Крім того, у навчаннях взяли участь кінологи-волонтери Кінологічної спілки України, експертами якої є провідні фахівці  Департаменту СПКЗ.

Як результат, інспектори-кінологи ДФС продемонстрували передові європейські методики дресирування службових собак з пошуку наркотичних речовин, зброї, набоїв та тютюнових виробів. Важливо, що набутий ними досвід базується як на вивченні міжнародних кінологічних напрацювань, так і на щоденній практичній роботі кінологічних митних команд на пунктах пропуску, де з допомогою службових собак постійно виявляються заборонені для обігу товари, предмети та речовини тощо.

«Ми пізнали для себе апаратний метод дресирування, який полягає в тому, що собаку привчають до потрібних нам дій завдяки грі. Жодної механіки, жодного фізичного впливу на собаку чи больових відчуттів, все - на грі, все - на позитиві. Собака під час занять цим методом сама отримує задоволення», – розповів головний держінспектор-кінолог Департаменту СПКЗ ДФС Сергій Гайдук.

У рамках семінару також відбувся «круглий стіл», під час якого учасники обговорили проблемні питання, що виникають у роботі. Зокрема, основними темами для дискусії стали питання оперативного дресирування собак-детекторів з використанням сучасних методик та засобів, їх привчання до пошуку наркотичних засобів, зброї, набоїв, тютюнових виробів, вибухових речовин. Обговорювалися й такі тонкі матерії як поняття про нюх та основи поширення запахів, особливості годівлі чотирилапих помічників.

На думку організаторів семінару, такий обмін досвідом та думками сприятиме ефективній реалізації завдань, пов‘язаних із використанням службових собак під час здійснення контролю на кордоні, у пунктах пропуску у зоні АТО та у громадських місцях.