Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

З України до Ірану намагалися незаконно вивезти три старовинні фірмові самовари кінця ХIX – початку ХХ століття

19.05.2017 -

Три старовинні самовари з клеймами самоварних фабрикантів Баташових кінця ХIX – початку ХХ століття намагався вивезти у багажі до Тегерану наш співвітчизник. Чоловік для проходження митного контролю обрав спрощену систему – «зелений коридор», чим автоматично засвідчив, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за межі митної території України.

На момент проходження митного контролю дозвільних документів на право переміщення через митний кордон України вказаних предметів громадянин України не мав, до перетину «білої лінії» до інспекторів митниці не звертався та митної декларації не заповнював.

Старовинні самовари, що знаходилися в картонній коробці, запакованій в поліетиленову плівку, було виявлено в багажному відділенні на сумісній ліній контролю зі службою авіабезпеки.

Самовари переміщувалися без ознак приховування. Зі слів громадянина, самовари належать йому особисто.

Своїми діями пасажир порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, яким обмежено переміщення культурних цінностей  через митний кордон України відповідно до Закону України № 1068-ХІV від 21 вересня 1999 р. та інструкції Міністерства Культури і мистецтв України № 258 від 22.04.2002р.

Складено протокол про порушення митних правил. Самовари вилучено до винесення судом рішення у справі. Експертиза встановить їх культурну та історичну цінність.