Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

На Хмельниччині митники навчались ефективно протидіяти обігу небезпечних вибухових речовин

12.09.2017 -

У Хмельницькому на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС провідні фахівці підрозділів митного оформлення  українських митниць у рамках програми Всесвітньої митної організації «Глобальний щит» пройшли навчання за методикою протидії незаконному переміщенню хімічних прекурсорів, які можуть використовуватись для виготовлення саморобних вибухових пристроїв.

«Зважаючи на виклики часу та необхідність посилення боротьби з незаконним переміщенням так званих «хімічних прекурсорів», які можуть використовуватись для виготовлення саморобних вибухових пристроїв, ми обрали для вивчення цю актуальну тему. Оскільки Департамент СПКЗ ДФС є регіональним навчальним центром Всесвітньої митної організації, то програма заходу базувалась на засвоєнні сучасних міжнародних методик з моніторингу та припинення каналів використання терористичними та іншими злочинними групами небезпечних вибухових речовин», - розповів директор Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС Андрій Войцещук.

У ході навчання розглянуто базові питання щодо  основних відомостей та класифікації саморобних вибухових пристроїв, ідентифікації хімічних прекурсорів, маркування та пакування небезпечних хімічних вантажів, їх транспортування, зберігання та утилізації.

До окремого розділу навчальної програми увійшло вивчення основ міжнародного законодавства, законодавства ЄС та України щодо переміщення хімічних речовин, у тому числі прекурсорів, що можуть бути використані для виготовлення саморобних вибухових пристроїв, а також критеріїв ризиків вчинення порушень митного законодавства шляхом переміщення товарів з приховуванням, недостовірним декларуванням та шахрайства з документами.

Та все ж основний час семінару було використано для опанування практичних методик огляду транспортних засобів на предмет приховування хімічних речовин; можливостей та умов застосування тестових наборів/реактивів, спеціальних технічних засобів для ідентифікації хімічних прекурсорів. Тож не дивно, що завершальний етап навчання - засідання «круглого столу» з обговорення проблемних питання митного контролю при переміщенні хімічних речовин та шляхів їх вирішення пройшло у форматі жвавої дискусії та конструктивного діалогу.