Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Одеські митники упередили вивезення двох старовинних православних ікон та кіотний хрест

20.09.2017 -

Предмети релігійного культу були виявлені спільно з прикордонниками у пункті пропуску «Кучурган-Первомайськ» митного поста «Кучурган» Одеської митниці ДФС.

Дві православні ікони, приблизно датовані кінцем ХІХ століття, намагалася незаконно перемістити громадянка Росії. Вона прямувала з Молдови в якості пасажира в автомобілі під керуванням громадянина Молдови. Для перетину митного кордону вони обрали «зелений коридор», декларуючи діями відсутність будь-яких предметів, які потребують обов’язкового декларування.

Проте після того, як на підставі аналізу та оцінки ризиків транспортний засіб було направлено на канал руху “червоний коридор” для проведення огляду, серед особистих речей громадянки виявлено прозорий чохол-сумка. В ньому знаходилися загорнуті в ковдру  ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» (44,5х37,5х3 см) та Феодоровської Божої Матері (35,8х31,5х2,5 см)

Обидві ікони є старообрядницькими. Вони виготовлені на дошці за давньою традиційною технікою яєчної темпери. По їх периметру частково втрачено фарбовий шар та видніється левкас.

Цікаво, що за кілька днів до цього у цьому ж пункті пропуску громадянин Молдови намагався перемістити кіотний хрест у такий же спосіб. Тобто обравши «зелений коридор» та не маючи відповідних дозвільних документів на переміщення предметів, які можуть становити культурну та історичну цінність.

Виготовлений з металу, схожого на мідь, кіотний хрест завдовжки майже13 смбуло виявлено під сидінням водія під час огляду автомобіля під керуванням громадянина Молдови.

За словами водія, хрест йому подарував  місяць назад знайомий з Росії.

Приблизний час виготовлення культової знахідки приходиться на XVIII – початок XIX століття.

Остаточну дату виготовлення, цінність та вартість церковних реліквій визначить експертиза, а подальшу їх долю вирішить суд.