Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Мирослав Продан: Практика та досвід Одещини в питаннях удосконалення митного законодавства матиме продовження і в інших регіонах України

05.03.2018 -

Державна фіскальна служба шукає нові можливості для удосконалення митного та податкового законодавства. В Одесі завершилася дводенна науково-практична конференція з питань правозастосовчої практики митного законодавства, де до дискусії були залучені науковці, представники судової системи, практикуючі юристи та адвокати.

Вперше учасники у такому складі мали можливість обговорити зміни до митного законодавства, що набули чинності з 1 січня, новітнє процесуальне законодавство, проблемні питання, що виникають у судовій практиці при розгляді митних справ, особливості митного оформлення, європейську практику застосування та пілотні проекти Одеської митниці ДФС.

«Це надзвичайно позитивна практика і я буду ініціювати її провадження в інших регіонах України для залучення до продуктивної, плідної роботи. В результаті такого діалогу, я переконаний, ми напрацюємо додаткові ідеї, які в подальшому, дадуть можливість спрощення всіх процедур, пов’язаних із веденням бізнесу, із створенням сприятливого бізнес-клімату та умов, достатніх для залучення, в тому числі, і іноземних інвестицій», - відзначив в.о. голови ДФС Мирослав Продан.

За його словами, вже до наступної дискусії у такому форматі будуть запрошені експерти, представники бізнес-асоціацій та бізнесу.

Крім того, очільник ДФС розповів про результати змін до законодавства, які вже мають позитивну динаміку.

Зміни у законодавстві, пов’язані з впливом на періодичність переміщення громадянами товарів через державний кордон України. Застосування критеріїв «24/72»

- діяльність громадян з перевезення партій товарів в межах встановленої неоподатковуваної норми шляхом подрібнення таких партій на цей час призупинена;

- за період з 01 січня по 20 лютого 2018 року у 14 випадках під час ввезення на митну територію України фізичними особами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей) через автомобільні пункти пропуску стягувались митні платежі. Загальна сума перерахованих коштів до Державного бюджету України складає 42,6 тис. гривень.

- станом на 27.02.2018 триває пілотний проект щодо автоматизованого обміну інформацією про громадян та транспортні засоби, які перетинають державний кордон України, між Держприкордонслужбою та ДФС на пунктах пропуску для автомобільного сполучення «Нові Яриловичі – Нова Гута», «Маяки-Удобне – Паланка»,«Краківець –Корчова», «Ужгород – Вишнє-Нємецьке», «Мамалига –  Крива» та «Старокозаче – Тудора». Слід зазначити, що ДФС технічно готова до запровадження зазначеного автоматизованого обміну інформацією в усіх автомобільних пунктах пропуску, у тому числі і на центральному рівні. Наразі розроблено проект наказу Міністерства фінансів України, МВС щодо змін до Порядку взаємодії інформаційних систем ДФС та ДПС щодо обміну необхідною для контролю інформацією. Зараз він знаходиться на погодженні.

- ДФС внесено зміни до відповідних профілів ризику автоматизованої системи аналізу та управління ризиками при здійсненні переміщень товарів, транспортних засобів та громадян через митний кордон України із застосуванням автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» в пунктах пропуску для автомобільного сполучення. За 3 доби лютого (24-26 лютого) АСАУР зреагував на повторний в’їзд громадян протягом 72 годин, більше ніж по 12 тис. переміщень (потенційний ризик несплати належних податків).

 

Звільнення електромобілів від сплати ПДВ та акцизного податку

З початком дії цієї норми значно збільшилась кількість ввезення на митну територію України електромобілів. У січні 2018 року ввезено вже 793 електромобілі без сплати митних платежів, що у 6 разів більше ніж у січні 2016 та 2017 р.р. За оперативними даними, у лютому вже імпортовано 377 електромобілів, що вдвічі більше, ніж за відповідний період минулого року.

 

Розстрочення по сплаті ПДВ при ввезенні обладнання на митну територію України

21 лютого набула чинності постанова Кабінету Міністрів, якою визначено Порядок надання розстрочення сплати податку на додану вартість при ввезенні на митну територію України обладнання, яке ввозиться платником податку для власного виробництва на території України. Розстрочення надається на термін, зазначений у заяві платника податку, але не більше 24 календарних місяців без нарахування процентів, пені та штрафів.

Митниці ДФС вже почали формування комісій, які будуть розглядати документи платників.

 

Єдине вікно

З 1 лютого 2018 року законодавством передбачалось запровадження оформлення всіх митних декларацій за принципом єдиного вікна.

Зараз принцип діє на всіх автомобільних пунктах пропуску і на внутрішніх митницях. А на 1 рік продовжено можливість добровільного застосування підприємством цієї у випадках переміщення товарів:

- транзитом;

- вивезення за межі України товарів морським, залізничним та авіаційним транспортом;

- ввезення товарів у поштових та міжнародних експрес-відправленнях.

Станом на 27 лютого 2018 року із понад 157 тис. поданих митних декларацій, згідно з якими товари підлягали тим чи іншим видам державного контролю, понад 110 тис. оформлено за принципом «єдиного вікна». Тобто доля оформлень в такому режимі - майже 72%.

Фотоматеріали по темі

/
  • Мирослав Продан на науково-практичній конференції з питань правозастосовчої практики митного законодавства