Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Новий стимул для інтегрованого управління кордоном. В Одесі пройшла трьохстороння зустріч керівництва ДФС з головою EUBAM та Митною службою Молдови

05.03.2018 -

В останнє зустріч такого рівня керівників митних органів України та Молдови з головою місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Україні та Молдові (EUBAM) відбулась у 2012 році. Повна реалізація концепції інтегрованого управління кордоном є однією з основних задач місії в оновленому форматі (діючий мандат з 1 грудня 2017 року по 30 листопада 2020 року), тому учасники зустрічі розглянули поточну ситуацію та обговорили митні аспекти майбутнього розвитку управління кордоном між Україною та Молдовою.

«За останні роки ми підтвердили, що можемо спільно досягати поставлених завдань, які направлені на забезпечення економічної безпеки наших держав  та в регіоні в цілому, а також створювати спрощені та сучасні, по справжньому європейські, умови для перетину українсько-молдавського кордону. Мова йде про спільний контроль, розвиток інфраструктури пунктів пропуску, взаємодію в правоохоронній сфері, запровадження системи відеоконтролю в автомобільних пунктах пропуска», - наголосив в.о. голови ДФС Мирослав Продан.

На думку генерального директора Митної служби Молдови Віталія Врабіє, зустрічі подібного формату дозволяють досягнути згоди по таким напрямкам взаємодії, як ефективне управління кордоном, зокрема, підвищення рівня безпеки та посилення координації транспортних потоків, що є загальною відповідальністю обох країн.

Робота місії, підтримка ДФС та митниці Молдови сприяли тому, що парламенти обох країн минулого тижня ратифікували Угоду про спільний контроль на українсько-молдовському кордоні. Угода була підписана 6 жовтня 2017 року та дає можливість запровадити спільний контроль осіб, товарів та транспортних засобів у будь-якому пункті пропуску через державний кордон між Україною та Молдовою за домовленістю сторін.

Таким чином, на сьогодні діє 6 пунктів пропуску, де відбувається спільний контроль:

- «Рені – Джюрджюлешть» (Одеська митниця ДФС);

- «Кучурган – Первомайськ» (Одеська митниця ДФС);

- «Маяки-Удобне – Паланка» (Одеська митниця ДФС).

- «Россошани – Брічень» (Чернівецька митниця ДФС);

- «Кельменці – Ларга» (Чернівецька митниця ДФС);

- «Мамалига – Крива» (Чернівецька митниця ДФС).

Тому всі сторони повинні сконцентруватися на необхідності завершення в 2018 році проектів по створенню необхідної інфраструктури для здійснення спільного контролю («Рені», «Кучурган», «Паланка»).

Також у 2018 році планується розпочати реконструкцію по розширенню пунктів пропуска «Старокозаче-Тудора» та «Платоново-Гуянул Ноу» для подальшого застосування спільного контролю.

На тих пунктах пропуску, де спільний контроль не передбачений, сторони домовились про посилення координації транспортних потоків та контрольних процедур. Голова місії Славомір Піхор запропонував конкретні заходи, що допоможуть забезпечити безперебійний рух транспорту та попередити черги. Зокрема, йшлося про обмін інформацією про надзвичайні ситуації в  режимі реального часу, співробітництво з прикордонниками, гнучке управління лініями руху транспортних засобів.

Серед перспективних напрямків роботи з EUBAM Мирослав Продан відзначив взаємодію з питань протидії митним правопорушенням. В першу чергу, це продовження практики проведення оперативних заходів та спецоперацій, отримання інформації про можливі незаконні та підозрілі поставки тютюнових виробів та обладнання для їх виробництва.

Фотоматеріали по темі

/
  • В Одесі пройшла трьохстороння зустріч керівництва ДФС з головою EUBAM та Митною службою Молдови