Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

На Хмельниччині уже підготовлено понад 100 фахівців для роботи зі скануючими системами на митниці

11.06.2018 -

На базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС у Хмельницькому успішно працює відділ інформаційних технологій та скануючих систем для підготовки та удосконалення відповідних професійних  навичок і знань операторів аналізу рентгенівських зображень митниць України.

На сьогодні провідними фахівцями підрозділу розроблено та впроваджено курс підвищення рівня професійної компетенції за напрямом спеціалізованої підготовки «Особливості роботи операторів аналізу рентгенівських зображень, отриманих за допомогою скануючих систем».

Як результат, у Депеартаменті СПКЗ ДФС за даним напрямом діяльності уже пройшли підготовку близько сотні фахівців митниць з усієї України, що підвищило їх професійний рівень до кращих європейський стандартів.

Навчання проводиться в спеціалізованій аудиторії з симуляторами робочого місця оператора аналізу рентгенівських зображень та за допомогою учбової бази рентгенівських зображень з описами на спеціалізованому сервері.

 «Державні митні адміністрації країн світу, удосконалюючи здійснення митної справи, приділяють значну увагу технічним засобам митного контролю. Серед них варто виділити скануючі системи для використання у морських портах, наземних вузлових пунктах пропуску, якими сьогодні оснащені митні пости практично всіх країн-учасниць Всесвітньої митної організації. Вони дозволяють всього за 3-5 хвилин отримати рентгенівське зображення, необхідне для ідентифікації товарів. Завдяки цьому можна оглядати до 20 контейнерів на годину. Це справді прорив у контролі за незаконним обігом різного роду товарів, предметів та речовин», - розповів директор Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС Андрій Войцещук.

Зазначимо, що скануюча система як засіб неінтрузивного (безруйнівного) митного контролю являє собою комплексну систему. Проте операторові аналізу зображень, який здійснює порівняльний аналіз отриманого знімка рентгенівського сканування з відомостями, що містяться у поданих документах, тут відведена ключова роль. Саме він проводить обробку знімка з метою детального розгляду вмісту вантажу на лініях контейнерних перевезень, використовуючи спеціальний набір інструментів і функцій, які допомагають виявляти невідповідності і забезпечують пошук підозрілих об'єктів.

Загалом комплекс дозволяє розглянути замаскований вантаж навіть у самому центрі контейнера, адже система має унікальну проникаючу здатність - 270 мм у сталі.