Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Мирослав Продан зустрівся з представниками МВФ у Вашингтоні

25.07.2018 -

Державна фіскальна служба розширює кордони взаємодії. У рамках першого офіційного візиту до США в.о. Голови ДФС Мирослав Продан у Вашингтоні зустрівся з керівником управління доходів, заступником директора податково-бюджетного департаменту МВФ Хуаном Торо. Зустріч тривала майже дві години і у керівництва ДФС була можливість детально розповісти про новації у податковому та митному напрямах, а також в цілому про Стратегічні ініціативи розвитку служби до 2020 року.

Цей документ був затверджений в грудні 2017 року і зараз на фінальному етапі погодження покроковий план реалізації стратегії. «Але частина ініціатив вже реалізується, частина – в процесі», – додав Мирослав Продан.

Щодо митного блоку керівник ДФС звернув увагу МВФ на такі проекти:

- повноцінний запуск механізму «Єдиного вікна». Понад 85% декларацій вже оформлюється за таким принципом. І цей показник був би вищим, якби не загальмований процес внесення змін до законодавства щодо роботи суміжних служб, які теж присутні на кордоні;

- оформлення пасажирів за принципом однієї зупинки. Проект реалізується в 12 пунктах пропуску, до кінця року буде запущений по всьому периметру державного кордону;

- відкриття спільних пунктів пропуску. Наразі їх 10: 6 – з Молдовою, 4 – з Польщею. До кінця року запрацює ще 2;

- закупівля технічних засобів контролю. На етапі погодження договори на постачання 10 стаціонарних скануючих систем, що повинні бути встановлені та введені в експлуатацію вже до кінця року. Крім того, мова йде про плани на закупівлю GPS-замків, систем фото- та відеофіксації, зчитування номерів.

Щодо податкового блоку:

- електронізація адміністрування ПДВ, автоматичне відшкодування та система блокування ризикових податкових накладних поставили крапку у маніпулюваннях з цим податком. Додатковий ефект для бюджету – 2-2,5 млрд грн щомісяця;

- електронні сервіси. Всі послуги для фізичних осіб-платників на 100% переведені в режим on-line: від перевірок до отримання довідок. До кінця року всі послуги та сервіси для юридичних осіб також будуть переведені в е/формат;

- e-Receipt. Проект у стадії розробки програмного забезпечення. Система дасть можливість відслідковувати товар від кордону до споживача. 

Крім того, Мирослав Продан розповів Хуану Торо про реорганізацію центрального апарату ДФС та її територіальних органів, поступову трансформацію ДФС в єдину юридичну особу, що і передбачено Меморандумом з МВФ.

Також на зустрічі мова йшла про боротьбу з контрабандою та порушенням митних правил.

«Якщо у податковому блоці якихось бюджетних недонадходжень ми не прогнозуємо, адже схеми мінімізації перекриті, то по митному напряму, не дивлячись на реалізацію проектів по спрощенню оформлення, електронізацію процесів, є над чим ще працювати, – зазначив Мирослав Продан. – Через оголошену війну з контрабандою на ДФС та моїх колег чиниться тиск, тому захист інтересів держави вимагає ще більших зусиль. Хочу зазначити – ми знаємо що робити у пунктах пропуску, але проблеми саме у так званій «зеленці», контрабанду везуть повітрям на дельтапланах, транспортують під землею».

Зокрема, мова йшла про криміналізацію контрабанди. Хуан Торо запропонував переглянути та оновити антиконтрабандну стратегію. Також він висловив повну підтримку рішучим діям проти контрабанди, адже всі державні органи влади повинні бути зацікавлені у викоріненні такого явища як контрабанда. 

Фотоматеріали по темі

/
  • Мирослав Продан зустрівся з представниками МВФ у Вашингтоні