Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Представники ДФС вивчали міжнародний досвід виявлення озоноруйнівних речовин

10.08.2018 -

В Україні сьогодні озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази, які здебільшого використовуються в якості замінників озоноруйнівних речовин, використовуються як спінювачі, розчинники та охолоджувачі у виробництві будівельних матеріалів, оборонній промисловості, атомній промисловості, секторах цивільної та промислової авіації, медичних та залізничних об’єктах тощо. Виробництво таких речовин в країні відсутнє, тому імпорт цих речовин та товарів, що їх містять, потребують якісного контролю та системи виявлення на кордоні країни.

З цією метою фахівці Департаменту податкових та митних експертиз ДФС взяли участь у низці семінарів та тренінгів для обміну досідом та ознайомлення з міжнародно визнаними методиками.

Так, зокрема, у рамках реалізації проекту Програми ООН «Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу ГХФВ  в регіоні країн з перехідною економікою» (ГХФВ - гідрохлорфторвуглеці) представники ДПМЕ ДФС відвідали Спеціалізовану лабораторію м. Стамбул Регіонального управління з питань митниці та торгівлі Міністерства митниці і торгівлі Турецької Республіки.

Українські фахівці ознайомилися з практикою впровадження стандартів Європейського Союзу в експертній діяльності Спеціалізованої лабораторії м.Стамбул, з методами досліджень та сучасною приладною базою, що використовуються в експертних лабораторіях при проведенні досліджень товарів, в тому числі з метою виявлення озоноруйнівних речовин. Зазначимо, що у 2017 році ДФС за фінансової підтримки проекту ПРООН надано технічну допомогу та придбано сучане вимірювальне обладнання – два газові хроматомасспектрометри фірми «Shimadzu» для впровадження хроматомасспектрометричного методу виявлення озоноруйнівних речовин в роботу ДПМЕ ДФС. Саме таким методом здійснюється виялення ГХФВ та інших речовин, що можуть завдавати шкоди озоновому шару, в Спеціалізованій лабораторії Турецької Республіки.

У свою чергу представники Департаменту податкових та митних експертиз ДФС ознайомили турецьких колег  з напрямами досліджень та найбільш вагомими результатами експертиз, обговорили основні аспекти і проблемні питання, пов’язані з впровадженням методики дослідження встановлення якісного складу та масової частки озоноруйнівних речовин в товарах у рамках митного контролю та оформлення.

Одним з основних проблемних питань, що на сьогодні постає в Україні, є відсутність методики визначення кількісного вмісту озоноруйнівних речовин в товарах та відсутність стандартних зразків гідрохлорфторвуглеців та інших озоноруйнівних речовин, що необхідні для проведення даної експертизи. Також в Україні на нормативному рівні не визначено процедуру повернення виробнику чи постачальнику товарів, що містять заборонені чи обмежені до ввезення озоноруйнівні речовини, як це передбачено Монреальським протоколом. Вирішення цих питань частково потребує законодавчого врегулювання, а розробка відповідної методики наразі здійснюється в рамках проекту ПРООН.

Крім того, фахівець Департаменту податкових та митних  експертиз ДФС взяв участь у завершальному засіданні Ради проекту ПРООН «Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу ГХФВ в регіоні країн з перехідною економікою», де ознайомився з результатами реалізації проекту в Республіці Узбекистан, практикою впровадження проектів по заміні ГХФВ на природні холодоагенти з нульовим потенціалом руйнування озонового шару (пропан, аміак) на базі державних установ та приватних підприємств Узбекистану, а також методами досліджень та сучасною приладною базою, що використовуються в лабораторії Державного митного комітету Республіки Узбекистан при проведенні досліджень товарів, у тому числі з метою виявлення озоноруйнівних речовин.

Враховуючи важливість сприяння міжнародному науково-технічному співробітництву в сфері досліджень і розробок, з метою регулювання і скорочення викидів речовин, що руйнують озоновий шар фахівці ДФС ознайомились з міжнародними методами і підходами виявлення озоноруйнівних речовин в товарах з використанням сучасного випробувального обладнання, практикою впровадження проектів по заміні ГХФВ на природні холодоагенти з нульовим потенціалом руйнування озонового шару (пропан, аміак).  

 Отримані досвід та навички є превентивними заходами по регулюванню  викидів  деяких гідрохлорфторвуглеців,  які  вже  вжиті і вживаються на національному і регіональному рівнях з метою охорони здоров'я людей і навколишнього середовища від шкідливих  наслідків,  які  виникають або можуть виникнути в результаті людської діяльності, що змінюють або здатні змінити озоновий шар.