Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо черг перед пунктами пропуску, розташованими на державному кордоні між Україною та ЄС

03.10.2018 -

Впродовж 2017-2018 років стан справ у пунктах пропуску на кордоні з країнами Європейської спільноти значно погіршився. Очікування в черзі на виїзд з України займає від однієї до трьох діб. Українські перевізники та експортери зазнають значних збитків.

Основною причиною утворення черг є невиконання умов Угоди між контрольними органами України та Республіки Польщі «Про систему попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуації в пунктах пропуску на кордоні України та Польщі».

У 2008 – 2013 роках пункти пропуску на кордоні з Польщею здійснювали щоденні щозмінні (за 12 годин) норми пропуску вантажних транспортних засобів по кожному пункту пропуску пропуск в одну сторону таким чином:

«Ягодин-Дорохуськ» - 600 автопоїздів;

«Краківець - Корчова» - 400 автопоїздів;

«Рава Руська – Хребенне» - 150 автопоїздів.

Зазначені показники пропуску і відображені в  Угоді. Однак ці показники дотримувались включно до 2013 року, а в деякі відрізки часу навіть перевищувались.

Протягом 2017 – 2018 рр. ці пункти пропуску суттєво скоротили норми пропуску - до 200, 120, 90 вантажних транспортних засобів відповідно у напрямку виїзду з України. Це призвело до унеможливлення безперешкодного перетину митного кордону.

Враховуючи ситуацію, пов’язану з очікуванням в чергах транспортних засобів, що переміщують товари, на кордоні з країнами Європейської Спільноти, зокрема, Польщею, ДФС України неодноразово піднімала зазначене питання під час проведення двосторонніх зустрічей з польською стороною.

На жаль, досягнути позитивних результатів не вдалось.

Наразі, за даними станом на 9 годину 3 жовтня, у пункті пропуску «Ягодин-Дорохуськ» на виїзд з України перебувало 320 вантажних транспортних засобів, «Краківець - Корчова» - 260, «Рава Руська – Хребенне» - 120. Кількість пропущених автомобілів склала 405, 230 та 281 відповідно.

Сьогодні з метою мінімізації негативних наслідків ситуації, що склалась з очікуванням в чергах вантажних транспортних засобів, ДФС вжиті такі заходи:

- проводиться щоденний моніторинг черг вантажних транспортних засобів по усій ділянці західного кордону;

- митницям ДФС надано доручення щодо проведення зустрічей з представниками контролюючих органів суміжних країн;

- проініційовано проведення зустрічі з керівництвом Адміністрації Державної прикордонної служби України;

- із зазначеного питання проінформовано Кабінет Міністрів України;

- направлено звернення в Міністерство закордонних справ України з пропозицією підключення вирішення питання до черг в пунктах пропуску відповідних консульських установ у Польщі, Угорщині, Словаччині.

ДФС звертається до громадян, які планують поїздки через кордон, та суб’єктів ЗЕД врахувати цю інформацію та стежити за станом накопичення транспортних засобів перед пунктами пропуску на веб-порталі ДФС: http://kordon.sfs.gov.ua