Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Розпочатий процес знищення понад 2 млн пачок контрафактних сигарет

19.02.2019 -

Сьогодні на одному з підприємств Одеської області згідно з ухвалою суду розпочато процес знищення понад 2 млн пачок сигарет вартістю понад 1 млн доларів США.  Ці сигарети були вилучені як речові докази у рамках розслідування кримінального провадження.

«Наприкінці минулого року ДФС разом з Державною службою Великої Британії з податкових та митних зборів (HMRC) у рамках спільної спецоперації перекрито канал незаконного переміщення тютюнових виробів морем. В подальшому цей товар мав бути переміщений до західного кордону та потрапити до країн Європи. Тобто, по суті, Україна використовувалася як транзитна територія, хоча, ймовірно, певна частина цих сигарет могла залишитися і на внутрішньому ринку», - розповів в.о. Голови ДФС Олександр Власов.

Так, у ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що впродовж 2014-2018 років невстановлені слідством особи, порушуючи вимоги законодавства, організували злочинну схему ввезення на митну територію України із приховуванням від митного контролю тютюнових виробів іноземного виробництва. Внаслідок таких дій вони умисно ухилились від сплати податків, акцизного збору та митних платежів в особливо великих розмірах.

«Цей нелегальний товар, знищення якого ми розпочали, був затриманий в одному з портів Одеси. Їхав вантаж, а це три контейнери, з Об’єднаних Арабських Еміратів. Як вказано було в документах, отримувачем сигарет були компанії в Узбекистані. Проте вони своє відношення до отримання цигарок заперечують»,- повідомив Олександр Власов.

У грудні 2018 року співробітниками ДФС проведено обшук контейнерів, за результатами якого і вилучено понад 2 млн пачок сигарет.

На вилучений товар накладено арешт.

У січні 2019 року було проведено товарознавчу експертизу зразків цих сигарет. Згідно з висновками експерта, вони не відповідають вимогам Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та непридатні до реалізації на внутрішньому ринку України.

Враховуючи це, наприкінці січня 2019 року Шевченківським районним судом м. Києва винесено ухвалу про знищення всієї партії вилучених сигарет.

Весь процес знищення, який триватиме цілодобово протягом двох тижнів, відбувається із залученням представників Генеральної прокуратури України, відповідних підрозділів ДФС, Одеської митниці та Казначейства, а також української асоціації виробників тютюнових виробів «Укртютюн».