Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

У ДФС обговорили план впровадження спільного контролю на українсько-молдовському кордоні у 2019 році

05.03.2019 -

Яким має бути спільний контроль на українсько-молдовській ділянці кордону та готовність України та Молдови до його ефективного впровадження обговорили сьогодні під час робочої зустрічі в.о. Голови ДФС Олександр Власов, в.о. заступника Голови ДФС Віктор Кривіцький та Голова місії Європейської комісії з надання допомоги в прикордонних питання Україні та Республіці Молдова (EUBAM) Славомір Піхор. 

«ДФС виступає за розбудову пунктів пропуску, розвитку їх інфраструктури та налагодження дієвої співпраці з представниками митних органів інших країн, особливо суміжних. Саме тому ми активно підтримуємо впровадження спільного контролю на кордоні, адже  це прискорює розвиток торгівельних відносин та спрощує процедури митного контролю для суб’єктів ЗЕД», – наголосив Олександр Власов.

Водночас, за словами очільника ДФС, розвиток спільного контролю має здійснюватися у рамках двосторонньої співпраці зацікавлених сторін та з урахуванням їх державних інтересів. Мова йде про збалансованість запропонованих кроків для двох країн, їх фінансової спроможності, аналіз ризиків та пошук альтернативних шляхів їх уникнення.

На сьогоднішній день, відповідно до укладених раніше міжнародних угод, спільний контроль осіб, товарів і транспортних засобів на українсько-молдовському кордоні здійснюється вже в шести пунктах пропуску для автомобільного сполучення.

Такий контроль дає змогу пришвидшити процес перетину державного кордону за рахунок прискорення митного та прикордонного контролю, оскільки співробітники митних та прикордонних відомств України та суміжної держави знаходяться територіально в одному місці.

Враховуючи це, ДФС зацікавлена у подальшій розбудові пунктів пропуску на цій ділянці кордону, зокрема, підтримує впровадження проекту «Дорожньої карти» розвитку спільного контролю на українсько-молдовському кордоні, до якого українською стороною були надані певні зауваження та пропозиції. На сьогодні в ДФС очікують кінцевого варіанту документу з молдовської сторони для остаточного затвердження, після чого здійснюватимуться усі визначені планом заходи. 

Під час зустрічі Славомір Піхор також повідомив про впровадження у березні цього року спільного заходу «Деметра» з оцінки прикордонного та митного контролю у пунтах пропуску «Маяки-Удобне – Паланка» «Рені – Джюрджюлешть», «Табаки-Мирне», «Старокозаче-Тудора», «Кучурган-Новосавицьке», «Платоново-Гоянул Ноу». Мета цього проекту – оцінка відповідності прикордонного та митного контролю під час переміщення товарів та транспортних засобів через державний кордон, спрощення процедур контролю, дотримання прав громадян під час перетину кордону стандартам та передовим практикам Європейського Союзу.

Крім того, для ефективної протидії порушенням митних правил  планується створення Міжвідомчої регіональної аналітичної групи по регулярному оцінюванню ризиків і загроз у транскордонній злочинності в Одеській області. На сьогодні здійснюється обговорення щодо форми діяльності групи, можливості її включення до складу інших груп, які вже створені та діють у рамках інших договорів, для посилення ефективності їх роботи тощо.