Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Результати роботи уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції органів ДФС за 7 місяців 2019 року

25.07.2019 -

Департаментом з питань запобігання та виявлення корупції у 2019 році виявлено 549 фактів вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, скоєних 538 працівниками органів ДФС. Про всі виявлені факти повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції для вжиття заходів реагування у межах компетенції.

Вжито заходів щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності 334 працівників органів ДФС.

Крім того, у поточному році уповноваженими підрозділами вжито заходів щодо упередження чотирьох спроб «підкупу» службових осіб ДФС за сприяння у безперешкодному переміщенні товарів та транспортних засобів через державний кордон України. Отримані заяви службових осіб про намагання вчинити «підкуп» скеровано до уповноважених правоохоронних органів. За результатами їх розгляду розпочато 4 кримінальні провадження за ознаками вчинення злочину, передбаченого статтею 369 КК України (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

У напрямі організаційної та роз’яснювальної роботи із запобігання, виявлення і протидії корупції у кожному територіальному органі та структурних підрозділах проведено більше 100 антикорупційних навчань.

Особливу увагу приділено працівникам ДФС зі стажем роботи менше одного року. З ними проведено додаткові навчальні заходи з питань запобігання корупції, за результатами яких проведено оцінку рівня знань працівників.

Забезпечено проведення обговорень практичних аспектів антикорупційної діяльності та шляхи вирішення конкретних проблемних ситуацій, зокрема:

на нарадах з керівним складом структурних підрозділів апарату ДФС та її територіальних органів – 750;

на лекційних заняттях – 1202 ;

у ході індивідуальних профілактичних бесід – 3790;

шляхом наглядної профілактичної агітації  (виступи в засобах масової інформації) – 417.

Розроблено та впроваджено в дію наказом ДФС від 03.04.2019 № 257 нові Правила етичної поведінки в органах ДФС, а наказом ДФС від 18.06.2019 № 475 Методичні рекомендації з питань організації роботи з повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами.

Департаментом проводиться робота з розробки Антикорупційної програми ДФС на 2019-2021 роки.

У 2019 році ДФС створено Комісію з оцінки корупційних ризиків до якої увійшли представники 5 громадських організацій, експерти з питань боротьби з корупцією Консультативної місії Європейського Союзу в України, науковці та 39 працівників ДФС з кожного напряму роботи.

За результатами роботи Комісії виявлено (ідентифіковано) 124 корупційні ризики. На разі розробляються заходи щодо їх усунення.

 

Довідково.

 

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та постанови Кабінету Міністрів України від 04 вересня 2013 року № 706 «Питання запобігання та виявлення корупції», в жовтні 2018 року в системі органів ДФС утворено уповноважені підрозділи (особи) з питань запобігання та виявлення корупції. 

Зокрема в апараті ДФС утворено Департамент з питань запобігання та виявлення корупції. 

Основними завданнями Департаменту є:

1. Підготовка, забезпечення та контроль за здійсненням заходів щодо запобігання корупції.

2. Надання методичної та консультаційної допомоги з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства.

3. Участь в інформаційному та науково-дослідному забезпеченні здійснення заходів щодо запобігання та виявлення корупції, а також міжнародному співробітництві в зазначеній сфері.

4. Проведення організаційної та роз’яснювальної роботи із запобігання, виявлення і протидії корупції.

5. Здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів.

6. Здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства.

З метою якісної та ефективної реалізації вказаних завдань, Департаментом розроблено та впроваджено в дію наказом ДФС від 19.04.2019 № 315 Порядок, яким визначено основні засади функціонування в системі органів ДФС уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції.