Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Сергій Солодченко: Цивілізовані методи роботи податкової міліції з бізнесом мають бути сталою системою взаємодії

29.07.2020 -

Про це виконуючий обов’язки Голови Державної фіскальної служби України Сергій Солодченко розповів 28 липня під час круглого столу з представниками Національної асоціації адвокатів України на тему «Діяльність органів фінансових розслідувань України в умовах реформування».

В ході заходу Сергій Солодченко підкреслив, що наразі, після останньої реорганізації, ДФС стала окремим правоохоронним органом, який забезпечує невідворотність покарання за вчинення економічних злочинів. Крім того, в Службі відбувається становлення нових прогресивних принципів у роботі податкової міліції.

«Будуючи нову філософію взаємодії з бізнесом, а це – не втручання в роботу білого бізнесу та зосередження уваги на протидії «тіньовикам», ДФС намагається позбутись зайвих, не зовсім толерантних до бізнесу практик, які існували у минулому. Це стало можливим за рахунок впровадження певних обмежень при проведені слідчих та оперативних заходів.  А також за рахунок зміни керівного складу, як центрального апарату, так і регіональних підрозділів, які готові працювати цивілізовано», – зазначив Сергій Солодченко.

Він розповів, що наразі у фіскальній службі діє низка обмежень, які дозволяють тримати правовий баланс у відносинах з підприємствами та адвокатським середовищем. Це і обмеження на арешт грошових коштів на банківських рахунках, обмеження на вилучення товарно-матеріальних цінностей у підприємств, на формулювання необґрунтованих висловів в так званих «листах щастя»,  відомче обмеження початку слідства на підставі актів податкової перевірки, мінімізація залучення слідчих податкової міліції до проведення слідчих дій у кримінальних провадженнях, які розслідуються іншими правоохоронними органами тощо.

«Моє завдання – налагодити роботу податкової міліції так, щоб всі напрацювання діяли й надалі, не залежного від того, хто очолить службу в майбутньому. Цивілізовані методи роботи податкової міліції з бізнесом мають бути сталою системою взаємодії», – запевнив Сергій Солодченко.

В ході дискусії про структурну та функціональну складові діяльності ДФС, важливим питанням, адресованим з боку адвокатського середовища стало питання практики початку кримінальних проваджень на підставі аналітичних довідок. У відповідь, керівник ДФС запевнив, що кримінальні провадження реєструються відповідно до ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України. Однак, щоб уникнути зайвого тиску на бізнес, використовується практика відомчих обмежень.

«Наразі в нас заборонена практика початку кримінальних проваджень на підставі аналітичних довідок, підготовлених оперативними співробітниками. Реєстрація проваджень по довідках – це табу. Внесення в ЄРДР відбувається лише на підставі інформації контролюючих органів та фінансового моніторингу», – пояснив Сергій Солодченко.

Більше того, він зазначив, що в ході слідства заборонено змінювати початкову фабулу внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань провадження.

«Відійшли в минуле випадки, коли провадження розпочинається за одним фактом, а розслідується за іншим. Адвокати чітко усвідомлюють про що йде мова, захищаючі своїх клієнтів. Тобто, якщо є інший злочин, його зареєструють окремо та об’єднують в одне провадження. Якщо ж вам стають відомі факти про те, що слідчий відпрацьовує, наприклад, контрагентів, які знаходяться поза межами об’єктивної сторони, повідомляйте мені особисто. Мій номер телефону вже всі знають», – підсумував очільник ДФС.