Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Сергій Солодченко: Понад 75 % всього вилученого ДФС спирту та, щонайменше, 84 % вилученого алкоголю реалізовувалось через Інтернет

30.07.2020 -

Про це повідомив виконуючий обов’язки Голови Державної фіскальної служби України під час онлайнконференції, присвяченій торгівлі в Інтернеті, яка проходила за ініціативи DSnews.ua.

«Незаконна торгівля підакцизними товарами через мережу Інтернет – одна з окремих проблем, яка турбує не лише фіскальну, але й податкову службу, профільний Комітет Верховної Ради України та легальних виробників, продукцію яких підроблюють та реалізовують споживачам, завдаючи значних державних збитків. Підступність цього явища ще й в тому, що вживання такої продукції загрожує життю та здоров’ю людей», – зауважив Сергій Солодченко.

Також, складність боротьби з продажем фальсифікату онлайн полягає в тому, що «інтернет-вітрини», як правило, використовують іноземні сервери, які неможливо заблокувати силами лише ДФС.

Він навів статистику вилученої податковою міліцією впродовж І півріччя 2020 року підакцизної групи товарів. Так, понад 75% вилученого спирту, а це 1,13 млн літрів реалізовувалось за допомогою інтернет-торгівлі. Крім того, щонайменше 84% від всіх вилучених працівниками ДФС лікеро-горілчаних виробів, а це понад 4,7 млн літрів, також продавались в Інтернеті.

Як приклад, керівник служби розповів про продаж в інтернеті горілки в так званих Bag-in-Box пакуваннях.

«Паперові пакети ємністю літр, два, п’ять, в яких розлито міцний алкоголь – це 100% ознака фальсифікату. На території України заборонено розливати горілку в таку тару, але вона досить часто використовується, бо має найменшу затратну частину для пакування. Такі товари завжди реалізовуються саме через Інтернет», – розповів виконуючий обов’язки Голови ДФС.

Він зазначив, що Державна фіскальна служба вже зверталась до Міністерства фінансів України та профільного комітету Верховної Ради України з пропозицією запровадження прямої заборони торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами через мережу Інтернет.

Довідково:

Загалом, протягом І півріччя 2020 року з незаконного обігу було вилучено:

- 1,5 млн літрів спирту. З них 1,13 млн літрів, тобто 75%, реалізовувались через Інтернет;

- 5,5 млн літрів алкогольних напоїв. З них 4,7 млн літрів, тобто 84%, реалізовувались через Інтернет.