Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

На Харківщині викрито схему мінімізації податків, в якій задля застосування податкової пільги використовували осіб з обмеженими можливостями

06.10.2020 -

Податковою міліцією ГУ ДФС у м. Києві під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури викрито схему мінімізації податків, яку організувала група осіб – мешканців Харкова.

В ході досудового розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 200, ч. 2 ст. 209 та ч. 1 ст. 205-1 Кримінального кодексу України встановлено факти незаконних дій, пов’язаних з оформленням документів на переказ коштів платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, а також легалізацією коштів, одержаних злочинним шляхом, та підробленням документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Встановлено, що ряд підприємств Харківщини, які у значних обсягах виготовляли та реалізовували будівельні матеріали, здійснювали перерахування більшості отриманих від покупців коштів на рахунки компанії за нібито придбані матеріали. В дійсності ж операції мали характер «безтоварних». А зазначена компанія до того ж мала податкові пільги, адже в свої діяльності надавала робочі місця особам з обмеженими можливостями. В подальшому безготівкові кошти перераховувались на рахунки підконтрольних юридичних осіб та ФОП, знімались готівкою та повертались разом з підробленими документами про нібито здійснені господарські операції.

В ході обшуків, які згідно рішення суду проведено у Харкові та Харківській області, виявлено та вилучено грошові кошти у сумі понад 30 мільйонів гривень, понад 110 тисяч євро та майже 96 тисяч доларів США (загалом еквівалент понад 36,4 мільйонів гривень). Також, було вилучено 73 печатки суб’єктів господарювання, в т. ч. 3 – підприємств-нерезидентів, первинні документи, чорнові записи та документи щодо відкриття банківських рахунків, задіяних у злочинній схемі.

На даний час встановлюється розмір збитків, нанесених державному бюджету. Слідчі дії тривають.