Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Проведення окремих дій, в рамках кримінальних проваджень, на території митних складів має відбуватись на підставі ухвали слідчого судді, – Сергій Солодченко

13.11.2020 -

Виконуючий обов’язки Голови ДФС Сергій Солодченко в черговий раз звернувся до керівників територіальних підрозділів ДФС та акцентував увагу на неухильному дотриманні вимог діючого законодавства в службовій діяльності, зокрема під час проведення окремих дій на території митниць.

«Наразі такі заходи можуть здійснюватись безпосередньо органами досудового розслідування під час розслідування кримінальних проваджень, в порядку, визначеному чинним кримінальним процесуальним законодавством. А також, згідно норм митного права – співробітниками митниць у рамках виконання спрямованих на їх адресу доручень правоохоронних органів», – зазначив очільник Служби.

Отже, на сьогодні, у вітчизняному правовому полі наявні дві сталі практики щодо проведення огляду (переогляду) товарів та проведення процесуальних дій на території митниць.

При цьому, на даний час, механізм взаємодії митних та правоохоронних органів під час виконання письмових доручень, спрямованих у рамках кримінального провадження, є чітко регламентованим нормами діючого митного законодавства (Митного кодексу України, Постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року № 467 та наказу Міністерства фінансів України від 12 грудня 2012 року № 1316). Відповідно до них, огляд (переогляд) товарів здійснюється безпосередньо посадовими особами митних органів самостійно.

Здійснення ж процесуальних дій у кримінальних провадженнях, на території митниць, слід здійснювати виключно у порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України (статті 159, 234, 237 тощо).

«Попереджаю про особисту відповідальність стосовно неухильного дотримання працівниками підпорядкованих підрозділів вимог діючого кримінального процесуального законодавства під час проведення слідчих (розшукових) дій за дорученням органів прокуратури та слідчих інших правоохоронних органів. Я ще раз наголошую на необхідності проводити слідчі дії виключно в рамках КПК. Проведення інших дій, не пов’язаних з розслідуванням – забороняю», – звернувся Сергій Солодченко до особового складу податкової міліції.

Він нагадав, що кримінальний процесуальний закон чітко визначає коло осіб, які мають право бути присутніми під час проведення відповідних слідчих дій, а також однозначно вказує на те, що, як обшук, так і огляд, у кримінальному провадженні, уповноважені проводити виключно слідчий або прокурор, яким таке право надано ухвалою суду.

«Нехтування особливим порядком застосування вказаних та інших норм КПК, може призвести до негативних наслідків у вигляді наявної судової практики щодо визнання доказів недопустимими. Приймаючи відповідні рішення, суд керується тим, що проведення обшуку (огляду) іншими особами, окрім слідчого чи прокурора, вважається суттєвим порушенням умов обшуку (огляду), у зв’язку із чим результати такого обшуку (огляду) у відповідності з вимогами статей 86 і 87 КПК не можуть бути використані при прийнятті відповідних процесуальних рішень», – підсумував Сергій Солодченко.