Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

ДФС викрила ухилення від податків київським імпортером палива

02.12.2020 -

У Києві викрито незаконну схему діяльності підприємства-імпортера паливно-мастильних матеріалів, посадові особи якого підозрюються в ухиленні від сплати податків на суму понад 11 мільйонів гривень. Встановлено, що протягом 2019-2020 років імпортер вів фінансово-господарські відносини з іншим підприємством, яке має всі ознаки фіктивного.

1 грудня 2020 року під процесуальним керівництвом прокуратури м. Києва було проведено санкціоновані судом обшуки п’яти офісних та трьох житлових приміщень у Києві, двох нафтосховищ у Київській і Житомирській областях, а також чотирьох автомобілів фігурантів. Була вилучена комп’ютерна техніка, цифрові носії інформації та документи, які підтверджують незаконну діяльність підприємства, пов’язану з ухиленням від оподаткування.

Щодо директора імпортера палива відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 212 КК України («Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів)»). Досудове розслідування триває. Інше кримінальне провадження за ч. 1 ст. 205-1 КК України («Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб-підприємців») відкрито щодо директора підприємства з ознаками фіктивності, з яким велися фінансово-господарські відносини. Матеріали передані до прокуратури м. Києва для подальшого направлення до суду та винесення вироку. Санкція статті передбачає обмеження волі до двох років.

Нагадаємо, очільник ДФС Дмитро Сосинович попередив, що реакція на порушення податкового законодавства під час пандемії COVID-19 буде максимально жорсткою. За його словами, служба нікому не дозволить влаштовувати «бенкет під час чуми», ухиляючись від сплати коштів, які у складний період мають бути направлені в тому числі на боротьбу з коронакризою.