Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

ДФС спільно з НАБУ попередили незаконне відшкодування 674 млн грн ПДВ

19.02.2021

Співробітники ГУ ДФС в Одеській області спільно з НАБУ задокументували факти, які унеможливили необґрунтоване повернення 674 млн грн податку на додану вартість компаніям, задіяним у корупційній схемі з імпорту та розмитнення товарів в Україні.

Докази протиправної діяльності були здобуті в результаті проведення 39 обшуків в період з грудня 2020 по лютий 2021 року.

Слідство встановило не лише відсутність на складах товарів, які за документам мали б перебувати там на зберіганні, а й взагалі непридатність цих приміщень для зберігання цих товарів.

Відтак, зафіксовано відсутність підстав для відшкодування ПДВ понад 20 компаніям.

Всі зазначені підприємства були підконтрольні одній групі осіб. Разом вони налагодили корупційну схему, завдяки якій необґрунтовано отримували відшкодування ПДВ з державного бюджету.

Встановлено також, що згадувані компанії імпортували та продавали товари в Україні, однак не відображали відповідні відомості у податковому обліку.

Натомість претендували на відшкодування ПДВ, подаючи до податкових органів завідомо недостовірні відомості про те, що товари нібито не продані і перебувають на зберіганні, що не відповідало дійсності як встановило слідство.  

Наразі триває досудове розслідування.