Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

В Херсонській області директор компанії ухилився від сплати податку на прибуток підприємства майже на 27 млн гривень

31.03.2021

Співробітники ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі під час досудового розслідування встановили, що директор однієї з компаній, умисно та достовірно знаючи, що товариство безоплатно отримало цінні папери на загальну суму 149 985 000 грн, з метою приховання реального об’єкту оподаткування з податку на прибуток, документально оформив операції щодо придбання вищевказаних цінних паперів з іншим суб’єктом господарської діяльності, яке має ознаки фіктивності.

У той же день, згадана службова особа, після безоплатного отримання прав на цінні папери, здійснила їх реалізацію у бездокументарній формі на адресу одного із товариств на підставі договору купівлі-продажу цінних паперів.

В подальшому керівник, умисно та достовірно знаючи про реальні результати фінансово-господарської діяльності товариства, з метою ухилення від сплати податку на прибуток підприємства, умисно приховав дохід підприємства у сумі 149 985 000 гривень (не відобразив його у податковій декларації з податку на прибуток підприємства).

Зазначеними діями, правопорушник умисно занизив суму прибутку компанії та надалі не сплатив податок на прибуток підприємства, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету податку на загальну суму 26 997 300 гривень.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, з метою уникнення кримінальної відповідальності за скоєння злочину, директор компанії вніс завідомо неправдиві відомості до офіційних документів, які відповідно до закону подаються до державного реєстратора, а саме про нібито прийняття прав і обов‘язків засновника і директора товариства іншим громадянином України, без відома останнього.

Співробітники ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі завершили досудове розслідування.

Правопорушнику повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, ухвалою суду обрано запобіжний захід та  накладено арешт на нерухоме майно підозрюваного. Херсонською обласною прокуратурою  заявлено цивільний позов у кримінальному провадженні на суму 26 997 300 гривень.

Кримінальне провадження з обвинувальним актом направлено до суду.