Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

ДФС забезпечила надходження до бюджету 3 млрд грн від АТ НАК “Нафтогаз України”

10.09.2021

На початку 2017 року було встановлено факт ухилення від сплати податків державною компанією у розмірі понад 3 млрд грн. шляхом умисного нездійснення відповідних дій із завершення митного оформлення природного газу в режимі «імпорт». З моменту вчинення вищевказаних дій, даному факту нажаль не було надано належної правової оцінки.

ДФС на початку червня 2021 року www.facebook.com/SFSofUkraine/posts/4404398062927483 провела обшуки у АТ НАК “Нафтогаз України”.
На підставі зібраних матеріалів, слідчі Офісу великих платників податків ДФС, за процесуального керівництва прокурорів ОГП, забезпечили всебічну й ефективну роботу в напрямку документування зазначених фактів. Протягом декількох місяців правоохоронці зібрали беззаперечні докази вчинення службовими особами зазначеної державної компанії умисних дій з ухилення від сплати понад 3 млрд грн. податків.
За результатами проведення комплексу слідчих та процесуальних дій, підтвердження суми завданих державі збитків відповідною судово-економічною експертизою, а також здійснення інформаційно-аналітичної діяльності, представники вищевказаної державної компанії погодилися з аргументами слідства та сукупністю зібраних доказів і сплатили до державного бюджету податок на додану вартість в розмірі понад 3 млрд грн. Документальне оформлення завершення процедури розмитнення природнього газу та сплати коштів до бюджету триває.
Державна фіскальна служба України, незважаючи на стан ліквідації, продовжує забезпечувати відшкодування завданих державі збитків.
На даний час вирішується питання щодо повідомлення про підозру службовим особам державної компанії в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України) та обрання їм запобіжних заходів.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від п’ятнадцяти тисяч до двадцяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.