Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

На Полтавщині викрито схему ввезення товарів для продажу під виглядом гуманітарної допомоги

18.03.2017 -

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Полтавській області викрили схему незаконного ввезення в країну товарів під виглядом гуманітарної допомоги.

В рамках проведення операції «Рубіж-2017» та розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 КК України встановлено групу осіб, які подавали завідомо неправдиві відомості до Міністерства соціальної політики України та митні органи про визнання імпортованих товарів гуманітарною допомогою і, відповідно, на підставі підроблених документів проводили митні оформлення за нульовою ставкою.

Зловмисники зареєстрували в Кременчуці неприбуткову організацію, через яку ввозили на територію України гуманітарну допомогу, яка відповідно до Митного кодексу, звільняється від сплати мита. Всього від зазначеної компанії було оформлено 38 декларацій про імпорт вживаного одягу та інших товарів від благодійних організацій - нерезидентів з Норвегії, Нідерландів, Данії, Швейцарії та Німеччини загальною вагою понад 336 тис. кг. Вартість одного кг. товарів становить близько 1,5 долара США. Отримувачами гуманітарної допомоги значилися релігійні та громадські організації Полтавської, Дніпропетровської, Донецької та інших областей, а також медичні установи та Департамент праці та соціального захисту однієї з сільських рад.

У подальшому, після розмитнення товарів в якості гуманітарної допомоги за нульовою ставкою їх реалізовували за готівку представникам торгових мереж, які торгують секонд-хендом Полтавської, Житомирської та Кіровоградської областей за ціною від 2 до 4 доларів США за кг., без відповідного відображення в бухгалтерському та податковому обліку.

Таким чином організатори незаконної схеми ухилилися від сплати податків на суму 3,5 млн. грн. В даний час встановлено низку підприємців, які здійснювали закупівлю незаконно ввезених товарів.

В результаті проведених десяти обшуків було виявлено та вилучено 20 тис. грн., 9,6 тис. доларів США, 845 євро, 22,5 тонни товарів секонд-хенд та кави, комп'ютерну техніку, а також документи, що свідчать про протиправну діяльність.

Розслідування кримінального провадження триває.

Фотоматеріали по темі

/
  •  На Полтавщині викрито схему ввезення товарів для продажу під виглядом гуманітарної допомоги