Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Під час обшуку в офісі центру мінімізації митних платежів знайдено сейфову кімнату з декількома рівнями захисту

14.11.2017 -

Співробітники податкової міліції Головного оперативного управління ДФС та м. Києва спільно із прокуратурою викрили роботу центру мінімізації митних платежів. Під час обшуку в підземному бункері, який був обладнаний в офісі цього центру, знайдено понад 15 млн. готівки в національній та іноземній валюті.

В рамках проведення операції "Рубіж-2017" та розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст.212  КК України було встановлено групу осіб, які, використовуючи групу підконтрольних підприємств-імпортерів і групу підконтрольних нерезидентів, налагодили канал ввезення на митну територію України товарів за значно заниженою митною вартістю.

Організатор центру мінімізації митних платежів залучив до цієї діяльності двох громадян Китаю, розробивши злочинну схему ввезення на митну територію України товарів високого попиту (взуття, сумок, текстилю та ін.) з КНР за ордерами на пред'явника.

Щоб її реалізувати організатор і учасники схеми зареєстрували групу підприємств - імпортерів і незаконно виготовили печатки низки підприємств - нерезидентів.

У подальшому, співорганізаторами центру мінімізації митних платежів здійснювалося замовлення товарів у виробників Китаю, при розмитненні яких за допомогою підроблених печаток в митні органи подавалися підроблені інвойси зі значно заниженою митною вартістю, що призводило до ненадходження реальних платежів до держбюджету. Фактично завдяки використанню зазначеної схеми державі завдано збитків в особливо великих розмірах.

Окрім того, члени вказаного угруповання надавали послуги з формування схемного податкового кредиту для низки конвертаційно-транзитних груп і в подальшому для вигодонабувачів - підприємств реального сектору економіки.

У період 2016-2017 рр. підконтрольними організатору даного угруповання підприємствами імпортовано продукції на суму понад 350 млн. грн. Всього з використанням вищевказаної схеми організатор і учасники групи ухилилися від сплати податків на загальну суму понад 10 млн. грн.

У подальшому реалізація товарів, що імпортуються, відбувалася за готівку, а документально оформлялася на адресу суб'єктів господарської діяльності, що входять до складу транзитно – конвертаційних груп (Одеської, Миколаївської та Кіровоградської областей). Сума сформованого схемного податкового кредиту становить понад 50 млн. грн.

В рамках розслідування кримінального провадження було проведено 22 обшуки, за результатами яких вилучено 9,1 млн. грн., понад 200 тис. доларів США, близько 23 тис. Євро, 397 печаток і штампів підприємств, в тому числі 336 печаток і штампів нерезидентів, оригінали контрактів і коносаментів з імпорту товарів з Китаю у великій кількості, банківські карти, USB-ключі клієнт-банк в тому числі одного із закордонних банків, жорсткі диски, ноутбуки, мобільні телефони, флеш-накопичувачі, чорнові записи.

Варто зауважити, що тіньовий офіс центру мінімізації митних платежів був обладнаний великою кількістю захисних систем, починаючи від звукового впливу на слух за допомогою високочастотних приладів, розпилення великої кількості трансформаторного масла в коридорах, закінчуючи кількома бункерними дверима, що ведуть до сейфової кімнати, обладнаної системою подачі чадного газу в сховище і сейфами з подвійним дном, замаскованими в підлозі.

Фотоматеріали по темі

/
  • Під час обшуку в офісі центру мінімізації митних платежів знайдено сейфову кімнату з декількома рівнями захисту