Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

У Києві ліквідовано центр мінімізації митних платежів, який надавав послуги відомим торгівельним мережам

07.06.2018 -

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві під процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури № 9 зупинили роботу центру мінімізації митних платежів, який працював із відомими торгівельними мережами та «спеціалізувався» на заниженні митної вартості імпортованих косметичних засобів та побутової хімії.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України було встановлено групу осіб, які на замовлення власників низки відомих торгівельних мереж, що здійснюють реалізацію косметичних засобів та побутової хімії, надавали їм послуги із заниження митної вартості імпортованих товарів. Це дозволяло вигодонабувачам ухилятися від сплати митних платежів в особливо великих розмірах.

Для реалізації злочинних намірів організатором ЦММП було створено групу підприємств-імпортерів, від імені яких укладалися зовнішньоекономічні контракти з нерезидентами - постачальниками продукції із Польщі, Німеччини, Південної Кореї, Японії та інших країн.

Після цього зловмисники виготовляли бланки з відтисками печаток вказаних іноземних компаній, які у подальшому використовувались для виготовлення підроблених документів цих нерезидентів (інвойси, ЦМР, контракти та інші), до яких вносились недостовірні відомості щодо вартості імпортованих товарів. Підроблені документи передавались митному брокеру для митного оформлення товарів за заниженою митною вартістю та головному бухгалтеру для сплати митних платежів, нарахованих із заниженої митної вартості.

Таким чином протягом 2016 – 2018 рр. до України було імпортовано товарів на 200 млн. грн.

У подальшому імпортована продукція передавалась замовникам - фізичним особам – підприємцям, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та здійснюють реалізацію товарів у торгівельних центрах та мережах супермаркетів, та юридичним особам - власникам торгівельних мереж.

За поставлену продукцію замовники розраховувались готівкою без відображення у податковому обліку.

На підставі ухвал суду було проведено 3 обшуки в офісних та складських приміщеннях, які використовувались учасниками ЦММП для здійснення незаконної діяльності, за результатами яких вилучено електронні файли, в яких містяться бланки документів із реквізитами та печатками підприємств – нерезидентів, які є постачальниками імпортованої продукції, печатки 7 підконтрольних підприємств імпортерів та транзитних СГД, чорнову бухгалтерію та чорнові записи, а також документи складського обліку.

Слідство продовжується.