Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

В одеській мережі аптек, власники якої ухилялися від сплати податків та реалізовували лікарські засоби, ввезені поза митним контролем, вилучено продукції на суму понад 7 млн. грн.

08.11.2019 -

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Одеській області спільно з Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області викрили мережу аптек, власники якої ухилялися від сплати податків та здійснювали реалізацію лікарських засобів, ввезених на територію України поза митним контролем.

В рамках проведення операцій «Рубіж», «Мережа» та розслідування кримінального провадження за ч. 1, 3 ст. 212 КК України було встановлено, що службові особи місцевої компанії, яка володіє мережею аптек на території м. Одеса, здійснюють умисне ухилення від сплати податків, внаслідок заниження об’єкта оподаткування, шляхом невідображення у бухгалтерській та податковій звітності компанії повного обсягу операцій з реалізації лікарських засобів.

Зокрема, у кожній із аптек вказаної мережі було встановлено 1 РРО, а також пристрій для друку чеків внутрішнього обліку підприємства, які не являються фіскальними чеками. Приблизно один раз на півгодини - годину кожним аптечним закладом здійснювалась реалізація лікарських засобів покупцям через РРО та видавався фіскальний чек. Вказані операції відображалися в податковій та бухгалтерській звітності підприємства, а їх результати використовувалися для формування об’єкта оподаткування для сплати податків.

Однак, переважна більшість операцій з реалізації лікарських засобів проводилася через пристрій внутрішнього обліку з видачею покупцям не фіскальних чеків. При цьому вказані операції у бухгалтерській та податковій звітності підприємства не відображалися і, відповідно, податки компанією не сплачувалися.

Окрім того, через вказану мережу аптек фігуранти здійснювали реалізацію лікарських засобів, ввезених на територію України переважно з РФ поза митним контролем.

На підставі ухвал суду проведено обшук у 14 аптеках вказаної мережі, за результатами якого вилучено та передано на відповідальне зберігання партію лікарських засобів загальною вартістю понад 7 млн. грн., у т.ч. лікарські засоби, ввезені на територію України поза митним контролем, які не пройшли передбачену державою реєстрацію та не мають реєстраційних посвідчень, на суму майже 997 тис. грн., більше 161 тис. грн. необлікованої готівки, оригінали первинних бухгалтерських документів, чорнові записи та комп’ютерну техніку.

Триває слідство.