Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Роман Насіров: Подолати корупцію в ДФС – одне з пріоритетних завдань

24.11.2015 -

Про основні заходи боротьби з корупцією в Державній фіскальній службі України повідомили під час прес-конференції Голова ДФС Роман Насіров та начальник Головного управління власної безпеки служби Юрій Шеремет.

За словами керівника фіскальної служби, боротьба з корупцією є одним з тих завдань, яке поряд зі стабілізацією та збільшенням надходжень до бюджету було поставлено керівництвом країни. І вирішення його є запорукою того, щоб процес реформ відбувався прозоро, відкрито та результативно, задля розвитку країни.

«Зловживання та корупція, які існували в минулі періоди, заважали як нормальному розвитку країни, так і безпосередньо процесу адміністрування податків. Для нас питання подолання корупції, яка існувала в службі в попередніх періодах, - одне з найгостріших та пріоритетних. Це складний та комплексний процес і залучатися до нього має не тільки фіскальна служба, а й інші правоохоронні органи, законодавці та суспільство», – наголосив Роман Насіров.

Але й власними силами в ДФС робиться багато для очищення служби. «Вже з серпня 2015 року, за ініціативою керівника ДФС, почала працювати Антикорупційна програма з комплексом заходів щодо запобігання і протидії корупції в органах ДФС  на найближчі два роки. Одним із ключових положень Антикорупційної програми є покладання обов’язків щодо антикорупційної діяльності безпосередньо на керівників підрозділів фіскальної служби. Тобто керівники не тільки протидіятимуть корупції у підрозділі, а також і нестимуть відповідальність за своїх підлеглих», - підкреслив Юрій Шеремет.

Також, для підвищення ефективності роботи змінено структуру Головного управління власної безпеки ДФС. Для уникнення впливу регіональних керівників на територіальні підрозділи по протидії корупції їх введено до структури Головного управління власної безпеки.

До боротьби з хабарниками в органах ДФС Роман Насіров також закликав долучитися і платників податків. Він нагадав, що у ДФС існує антикорупційний сервіс «Пульс» - гаряча лінія, на яку можна телефонувати у будь-який час та скаржитись на протиправні дії працівників ДФС.

«Кожне повідомлення ретельно перевіряється. У січні-жовтні ми отримали 241 скаргу про зловживання співробітників ДФС, з них 40 підтвердилось. Але цю роботу потрібно розширювати. Я особисто готовий приймати скарги, які можна повідомити і в приймальню, і залишити на моїй сторінці у Facebook», – заявив Роман Насіров.

Загалом, з початку 2015 року підрозділами власної безпеки ДФС відкрито 481 кримінальне провадження, що на 45% більше, ніж у минулому році. Виявлено 75 випадків хабарництва з боку працівників фіскальної служби. Проти працівників територіальних органів ДФС відкрито 206 кримінальних проваджень за фактами зловживання владою або службовим становищем.

Повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень в сфері службової діяльності оголошено 69 співробітникам фіскальної служби, у тому числі 45 – за одержання неправомірної вигоди. Матеріали 36 кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальним актом, 14 осіб засуджено.