Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Критика діяльності Міндоходів щодо використання неліцензійного програмного забезпечення

25.06.2013

Джерело: «Головний пірат в Україні – державні органи»,Українська правда, 17.06.2013

«Лідерами з використання неліцензійного програмного забезпечення в Україні є державні органи. Про це заявив гендиректор компанії "Майкрософт Україна" Д.Шимків на круглому столі за назвою "Україна – інтелектуальний пірат №1, причини та наслідки", пише Delo.ua.

За його словами, проблема полягає, в першу чергу, в державі, яка не хоче платити за програмне забезпечення і регулювати цю сферу, і є технічною, а не політичною проблемою. "Питання ж не у тому, що немає грошей. На комп’ютери і камери спостереження до виборів було виділено 1 млрд грн. Гроші є, а вирішення системної проблеми з піратством немає… Ніхто нічого не робить", - заявив Шимків.

При цьому український Уряд планує перейти на безкоштовне відкрите програмне забезпечення (Opensource) до 2015 року, але на сам перехід у бюджеті передбачено 47 млн грн для установки програмного забезпечення на менш ніж 150 комп’ютерах.

"У нас дешевше, і ми готові брати участь в конкуренції, але не крадіть і сядьте, будь ласка, за стіл переговорів і змініть ряд законів", - підкреслив Шимків. За його словами, Україна – єдина країна, де немає угоди щодо користування програмним забезпеченням державними органами і плати за нього. "У нас відсутній переговорний процес, ми намагаємося вести діалог з 1999 року, але безуспішно. Кожне відомство говорить, що грошей на ПЗ немає", - зазначив гендиректор компанії "Майкрософт Україна". "Ми написали 4 тис. листів в усі органи влади. Спочатку нам говорять, що все легально, потім визнають, що нелегальне ПЗ все-таки є, а потім пропонують домовитися. понад 70% ПЗ є неліцензійним", - пояснив Шимків.

Лідерами за використанням неліцензійного ПЗ в Україні є найбільші державні органи – МВС, Податкова, Збройні сили України. Компанія Microsoft оцінює свої збитки від більш ніж 500 тис. піратських копій в $200 млн.»

 

За матеріалами

Департаменту фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку

Відповідно до паспорту бюджетної програми на 2013 рік, затвердженого спільним наказом Міністерства доходів і зборів України та Міністерства фінансів України, за основною бюджетною програмою КПКВ 3301010 «Керівницво та управління у сфері доходів і зборів» передбачені кошти на придбання ліцензійного програмного забезпечення у сумі 2755,0 тис. гривень.