Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Благодійна допомога державним та комунальним бібліотекам не оподатковується

11.07.2013

Джерело: «В Украине начинают собирать деньги на книги для слепых», ТРК Украина, «События», 09.07.2013

«Сергей Васин, президент общественной организации по реабилитации незрячих: «В державі абсолютно не випускається художня література шрифтом Брайля. Дуже мало підручників шрифтом Брайля. І навіть серед дітей з вадами зору, які навчаються в школах для сліпих, не всі уміють читати».

Сделать книгу доступной для незрячих читателей – цель совместного благотворительного проекта национальной ассамблеи инвалидов и ассоциации издателей периодической прессы. Его так и назвали – «Читать на равных».

Юрий Вишня, директор центральной специализированной библиотеки для слепых: «Мы не можем получить эти книги. Потому что наша библиотека в связи с принятием нового налогового кодекса Украины, должна с любого благотворительного получения платить налог на прибыль». Общество слепых уже обратилось к народным депутатам. Рассчитывают, что к моменту выхода новых книг налог с благотворительных пожертвований отменят.»

 

Позиція Міністерства доходів і зборів України:

Бібліотеки державної та комунальної форм власності при отриманні безоплатних книг не сплачують з їх вартості податок на прибуток. Таке право неприбутковим організаціям надано Податковим кодексом України. 

Також не потрібно сплачувати і за книги, які надійшли у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань.

Водночас, зазначають аналітики Міндоходів, ця норма не поширюється на бібліотеки інших форм власності. Їхні доходи оподатковуються на загальних підставах.

Такі правила оподаткування не є новацією для приватних бібліотек, оскільки вони діяли ще до ухвалення Податкового кодексу.

У той же час, наголошують у Міністерстві, Кодексом передбачено економічні стимули для видавництв, видавничих організацій та підприємств поліграфії. За виготовлення на території України книжкової продукції (крім еротичного характеру) вони звільняються від сплати податку на прибуток до 1 січня 2015 року.