Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Щодо створення Служби Фінансових розслідувань

18.04.2014

Джерело: «Только в профиль», Бизнес_№15 14.04.2014

«На рассмотрение заседания правительственного Комитета социально-экономического развития и по вопросам международного сотрудничества, которое состоялось 31 марта, был вынесен проект постановления Кабмина "О создании Службы финансовых расследований". … Выданный на-гора вроде бы г-ном Хоменко продукт фактически оказался калькой. с прошлогоднего законопроекта "О службе финансовых расследований Украины (финансовой полиции)" - конечно, в той мере, в какой проект постановления Кабмина может повторять проект Закона (проект постановления - все же документ рамочный, а законопроект должен четко регламентировать цели, задачи и полномочия создаваемого органа).

Однако и все его положения, и вся "доказательная база" в форме Пояснительной записки к нему просто вопиют о том, что новая власть пытается реализовать прошлогоднюю идею о создании личной опричнины для тогдашнего Президента Украины Виктора Януковича. В записке, например, сказано, что служба станет правопреемником Госфининспекции, а также "Министерства доходов и сборов Украины в части реализации государственной политики в сфере борьбы с правонарушениями при применении налогового, бюджетного и таможенного законодательства и законодательства по вопросам уплаты единого взноса, Министерства внутренних дел в части реализации функций по защите экономики от противоправных посягательств, Службы безопасности в части предупреждения, выявления, прекращения и раскрытия преступлений в сфере экономики". И, пожалуй, этого более чем достаточно. Стоит напомнить, что в прошлогоднем законопроекте полномочия этого органа были практически безграничны, а какие-либо ограничения авторы того законопроекта забыли упомянуть в принципе…»

«…Однако самое любопытное, что в прошлом году идею создания Службы финансовых расследований пытался протолкнуть первый заместитель председателя ГНСУ - начальник налоговой милиции Андрей Головач. Есть подозрение, что за нынешней реинкарнацией прошлогодней идеи стоит все тот же Андрей Головач. … он же является руководителем ликвидационной комиссии ГНСУ, свой пост в этом де-факто несуществующем органе он может сохранять еще долго)…»

 

Позиція Міністерства доходів і зборів України

1. Створення єдиного органу зі спеціальним статусом (Служби фінансових розслідувань) – справа не одного дня чи навіть року. Питання необхідності внесення кардинальних змін у роботу правоохоронної та фіскальної системи порушувалося ще у 2005 році. Так, у березні 2005 року Президентом України Віктором Ющенком було озвучено доцільність створення такої служби. З метою реалізації цієї ініціативи здійснено ряд кроків. Зокрема у квітні 2006 року в межах реалізації проекту «Концептуальні засади реформи правоохоронних органів» народним депутатом Мойсиком В. Р. було зареєстровано відповідний законопроект у Верховній Раді.

Однак реалізувати концепцію з реформування кримінальної юстиції та правоохоронної системи до цього часу так і не вдалося. Сьогодні на хвилі очікування суспільством радикальних реформ і наявності консенсусу у владній команді з’явилася можливість для інституційних та кадрових змін у правоохоронних та фіскальних органах, що дозволить здійснити демонтаж старих ієрархічних та корупційних схем.

Головна ідея Служби фінансових розслідувань – ліквідація конкуренції та незлагодженості в роботі правоохоронних органів.

Для створення нового відомства беруться до уваги кращі надбання минулого, нові напрацювання та міжнародний досвід. Так, за ініціативою Уряду вже розпочато консультації з європейськими організаціями, такими як ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку), OLAF (Європейське бюро з питань боротьби з шахрайством), Європол, а також із представниками служб фінансових розслідувань країн-членів Європейського Союзу. До речі, експертів з ОLAF залучено до підготовки концепції створення Служби.

Нове відомство, яке відповідатиме європейським принципам та передовим світовим практикам, безумовно сприятиме переформатуванню застарілої системи, яка продемонструвала свою неефективність. Буде створено дієвий інструмент для захисту фінансового потенціалу України, законних фінансових інтересів держави та прав громадян від протиправних посягань із боку окремих організацій, груп чи осіб.

Скасовано так звані «аукціони» на отримання певних посад. Формування кадрового складу відомства та затвердження нових призначень відбувається виважено та прозоро. Прийдуть фахівці на конкурсній основі, без партійної приналежності та після проходження психофізіологічного тестування  (так званого детектору брехні). Хабарників замінить талановита та професійна молодь.

Саме відданість своїй справі, а не керівнику є категоричною вимогою при затвердженні кожного кандидата на посаду у відомстві.

У випадках виявлення будь-яких фактів щодо корупційних дій, вимагання хабарів та зловживання службовим становищем, особливо при поверненні ПДВ, необхідно повідомляти за телефоном сервісу “Пульс” (044) 284-00-07 та на електронну адресу: v.khomenko14@gmail.com. Повідомлення потрібно залишати на ім’я заступника Міністра доходів і зборів України Володимира Хоменка.

Будь-які протиправні дії обов’язково перевірятимуться та каратимуться! Гарантується повна конфіденційність стосовно будь-якої наданої інформації, так само самого факту звернення.

Щодо участі у формуванні нової служби Андрія Головача, про яку писали деякі ЗМІ, повідомляємо що він вже звільнений із посади Першого заступника Голови ДПС України – начальника податкової міліції, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2014 №285-р.

Саме Володимир Хоменко, заступник Міністра доходів і зборів України, був ініціатором звільнення пана Головача, тому між ними ніякої співпраці не може існувати в принципі. Подібні заяви є безпідставними та некоректними. Так само некоректними вважаємо і слова автора статті щодо будь-якого відношення А. Головача до створення нового відомства, враховуючи «його минулорічне прагнення проштовхнути цю ідею».

2. Лист на ім’я заступника Міністра доходів і зборів України Володимира Хоменка від керівника служби розслідування фінансових злочинів Литовської Республіки Кестутіса Юцявічуса щодо позитивного ставлення до створення Служби фінансових розслідувань в Україні.

Додаткові матеріали