Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Щодо питань відшкодування ПДВ

30.04.2014

Джерело: «Мин - СДОХ, коррупция - живее всех живых», Форум честных людей, 22.04.2014

«Месяц спустя после назначения первым заместителем главы ликвидируемого Миндоходов - руководителем возрождаемой Госналоговой службы Украины, И.Билоус попал в эпицентр громкого скандала. Публичные заявления о ликвидации "налоговых ям" и беспощадной борьбе с коррупцией Игорь Олегович подкрепил отчетом о перевыполнении плана по сбору налогов в марте текущего года и возмещении НДС на сумму более 3 млрд гривен. Как оказалось, НДС вернули ФПГ олигархов-губернаторов и бизнес - партнерам куратора налоговой службы в профильном комитете парламента В. Хомутынника. …»

«…При этом, Охрименко подметил, что заявленные Билоусом цифры возмещения НДС катастрофически малы на фоне общей суммы невозврата, которая составляет на данный момент порядка 14 млрд грн.

Согласен с мнением Охрименко и директор Антирейдерского Союза предпринимателей Украины А. Семидидько. "Ничего не изменилось. Люди просто провели ротацию в низах, оставшись на "хлебных" должностях в центральных органах власти. Схема возврата НДС также осталась прежней. В ней участвуют, как правило, крупные налогоплательщики, которым автоматически возвращают НДС за счет откатов, либо лояльности к действующей власти. Остальной бизнес попросту не имеет возможности развиваться, пребывая под постоянно усиливающимся налоговым гнетом. Чтобы противостоять действующей схеме и не допустить предательства идей Майдана, Антирейдерский Союз предпринимателей Украины устанавливает гражданский контроль над столичными управлениями Миндоходов", - резюмировал Андрей Семидидько»

 

Позиція Міністерства доходів і зборів України

Порядок визначення суми податку на додану вартість, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків регламентовано статтею 200 Кодексу.

У квітні 2014 року (за оперативними даними на 24.04.2014) підприємствам відшкодовано ПДВ на рахунки платників у сумі
2,8 млрд. грн. Загалом, з моменту призначення на посаду Ігоря Білоуса заступником Міністра доходів і зборів України з середини березня платникам відшкодовано 3,8 млрд. грн. ПДВ.

Слід відмітити, що податкове законодавство на сьогоднішній день сприяє розширенню категорії сумлінних платників податку та передбачає стимулювання експортної діяльності.

Кодексом регламентовано процедуру автоматичного відшкодування податку на додану вартість та критерії, відповідність яким надає право на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість для його отримання.

Критерії оцінки платника, відповідність яким надає такому платнику податку право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування сум ПДВ, побудовані на аналізі даних його звітних показників та наявної податкової інформації.

Так, в цілому по Україні у І кварталі 2014 року в автоматичному режимі відшкодовано – 72,4 відс. від загальної суми відшкодованого ПДВ коштами, або 6,5 млрд.  гривень.

Сума відшкодованого податку на додану вартість в автоматичному режимі у березні 2014 року – 2,2 млрд. грн. У квітні 2014 року (за оперативними даними на 24.04.2014) підприємствам в автоматичному режимі відшкодовано – 53,6 відс. від загальної суми відшкодованого ПДВ коштами, або 1,5 млрд. гривень.

Також, передбачається відшкодування податку на додану вартість шляхом оформлення облігаціями внутрішньої державної позики, за умови подання платниками податку заяви про обрання такого способу відшкодування. Це дозволить скоротити залишок невідшкодованих сум ПДВ.

На сьогодні роботу Міністерства доходів і зборів України спрямовано на забезпечення дотримання територіальними органами Міндоходів законодавчо встановлених термінів підтвердження документальними перевірками задекларованих до відшкодування сум ПДВ та обрахунку реального залишку задекларованих до відшкодування сум ПДВ до 01.01.2014 року, і які залишились не відшкодовані, для можливого відшкодування податку на додану вартість шляхом оформлення облігаціями внутрішньої державної позики.

Щодо оприлюднення інформації по відшкодуванню ПДВ, зазначимо, що на сьогодні згідно Закону України від 10.04.2014 №1200-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства”, передбачено щомісячне публікування на сайті органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, з обов’язковим зазначенням сум відшкодувань повного переліку платників податку, які отримали бюджетне відшкодування. Щодо іншої податкової інформації, пов’язаної з відшкодуванням податку на додану вартість, яка не є інформацією з обмеженим доступом, то вона підлягатиме відповідно до зазначеного Закону оприлюдненню в обсягах та порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної фінансової, бюджетної, податкової і митної політики.

Крім того, з метою забезпечення прозорості здійснення автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ платникам податку, які відповідають визначеним критеріям, щомісячно аналізуються фактори, що впливають на динаміку автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Інформація про результати впливу зазначених факторів, починаючи з 2011 року, щомісяця оприлюднюється на офіційному веб-сайті Міндоходів України.