Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Критика діяльності Державної фіскальної служби України щодо розмитнення медичних виробів

23.07.2014

Джерело:

День, №132, 22.07.2014

Фармацевты просят власти разблокировать поставки лекарств в Украину

«Вынуждены обращаться к вам и ходатайствовать о принятии срочных мер по реагированию на искусственно созданную таможнями остановку импорта медизделий», — такая просьба содержится в письмах на имя президента и Премьер-министра от Ассоциации «Операторы рынка медизделий» (ОРМИ). В письмах указывается, что 1 июля Кабмин принял постановление №216 об утверждении перечня медицинских изделий, операции по поставке на таможенную территорию Украины и ввоза на таможенную территорию Украины которых подлежат налогообложению на добавленную стоимость по ставке 7%. В то же время, начиная с 1 июля 2014 года таможни проводят процедуру растаможивания медицинских изделий с обложением НДС по ставке не 7%, а 20%. Производители медизделий просят Президента и Премьер-министра, в частности, поручить Государственной фискальной службе Украины в срочном порядке разъяснить правильность применения требований постановления № 216 от 1 июля с указанием механизма начисления НДС по операциям по поставке и ввозу медицинских изделий в связи с утверждением нового перечня с учетом предоставленного разъяснения Минздрава Украины».

Позиція ДФС

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства» від 10 квітня 2014 року № 1200 (набрав чинності з 19 квітня 2014 року) підпункт "в" пункту 193.1 статті 193 Податкового кодексу України викладено у новій редакції, яка врегулювала оподаткування постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів та медичних виробів.

Зокрема, ставка податку на додану вартість встановлена у розмірі 7 відсотків як по операціях з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, так і по операціях з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

З 1 липня 2014 року постановою Кабінету Міністрів України № 216 затверджено перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків.

За умови дотримання імпортерами всіх вимог зазначених законодавчих актів митне оформлення лікарських засобів та медичних виробів здійснюється зі сплатою податку на додану вартість за ставкою 7 відсотків.

Крім того, з 23 липня 2014 року набрали чинності Закон України № 1561-VII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо спеціальних засобів індивідуального захисту та лікарських засобів» від 1 липня 2014 року та Закон України № 1560-VII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законів України щодо ввезення засобів індивідуального захисту та лікарських засобів» від 1 липня 2014 року.

Відповідно до зазначених законодавчих актів на період проведення антитерористичної операції та (або) запровадження воєнного стану звільняються від оподаткування ввізним митом та податком на додану вартість спеціальні засоби індивідуального захисту за визначеними кодами згідно з УКТЗЕД, лікарські засоби та медичні вироби, зареєстровані та дозволені для застосування в Україні, а також лікарські засоби та медичні вироби без їхньої державної реєстрації, при ввезенні їх на митну територію України.

Крім того, законами передбачено, що обсяги ввезення лікарських засобів та медичних виробів визначаються Кабінетом Міністрів України.

Таким чином пільгове митне оформлення лікарських засобів та медичних виробів буде здійснюватись після затвердження відповідного підзаконного акту Кабінету Міністрів України.

Додаткові матеріали: Лист Державної фіскальної служби від 21.07.2014 №29/7/99-99-19-04-01-17 «Про оподаткування медичних виробів» http://minrd.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-dodanu-vartist/listi-dps/156425.html.