Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Критика діяльності Державної податкової служби щодо тиску на фондовий ринок

11.10.2012

Джерело: «Налоговую обвиняют в давлении на фондовый рынок», НБН, 23.09.2012


«Налоговые органы развернули беспрецедентную кампанию по административному давлению на фондовый рынок. Об этом заявили в ассоциации «Фондовое партнерство» (АФП). «Из-за непонимания руководством ГНСУ сущности и важности вопросов налогообложения операций с ценными бумагами и откровенно противоправными действиями налоговых органов, фондовый рынок Украины оказался на грани уничтожения», — говорится в сообщении.

Фондовики сетуют на письмо налоговой «Об отображении отрицательного финансового результата операций с ценными бумагами и деривативами в 2012-2015 годах», которым ограничен перенос убытков прошлых периодов от операций с ценными бумагами на текущий период… »


За матеріалами Департаменту оподаткування юридичних осіб


За даними Розрахунків фінансових результатів від операцій з торгівлі цінними паперами, деривативами та іншими, ніж цінні папери, корпоративними правами за півріччя 2012 році в цілому по Україні рахується 4290 підприємств, які хоча б по одному виду операцій з торгівлі цінними паперами отримали від’ємний фінансовий результат.

Загальна сума від’ємного фінансового результату таких операцій за півріччя 2012 року становить 135,0 млрд.грн. Разом із цим, по банківських установах цей показник сягає 46,7 млрд.грн.

Слід зазначити, що найбільша збитковість у підприємств рахується по операціях з акціями. Загальна сума збитків по таких операціях становить 82,1 млрд.грн. або 60,8 відс. від загальної суми.

У банківських установ найбільшу збитковість становлять операції з торгівлі облігаціями – 42,3 млрд.грн. або 90,5 відс. від загальної суми.

Водночас аналізом встановлено, що доходи звітного періоду, які приймають участь у розрахунку фінансового результату по операціях з цінними паперами, лише по збиткових операціях з торгівлі цінними паперами у підприємств та банківських установ сягають в цілому по Україні 378,3 млрд.грн. Частка зазначених доходів збиткових операцій в загальній сумі доходу, який приймає участь в розрахунку фінансового результату всіх операцій з торгівлі цінними паперами становить майже 70 відсотків, у т.ч. по банківських установах цей показник становить 85 відс. Тобто, доходи, які беруть участь у розрахунку фінансового результату від операцій з цінними паперами по прибутковим операціям в загальній сумі отриманих доходів від таких операцій зовсім незначні.

Аналіз наявних даних дозволяє припустити високий рівень податкових ризиків. До того ж, практика свідчить, що саме механізми фондового ринку часто використовуються для ухилення від оподаткування, приховування прибутків та інформації про структуру власності активів реального сектору тощо.

 З метою побудови справедливої податкової політики, що забезпечує стабільність оподаткування, рівність усіх платників податків перед законом, досягнення стратегічних цілей сталого розвитку в оновленій системі державного регулювання економіки були внесені зміни до Податкового кодексу, прийняті Законом України від 25.05.12 №4834, якими запроваджено особливий порядок застосування статті 150 Кодексу в період 2012-2015 років, який передбачає обмеження розміру від’ємного значення об’єкта оподаткування, отриманого станом на 1 січня 2012 року, що враховується у витратах, при визначенні податкових зобов’язань платника податку у наступних звітних податкових періодах.

Листом ДПС України №320/0/71-12/15-1217 від 9 серпня  "Про відображення від'ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами у 2012-2015 роках" зазначено, що у податковій декларації з податку на прибуток за звітні періоди 2012 - 2015 років (починаючи із звітного періоду - 1 півріччя 2012 року), у платників з доходом за 2011 рік 1 мільйон гривень та більше, враховується лише 25 відсотків суми від'ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами, які рахуються станом на 1 січня 2012 року у порядку, передбаченому пунктом 3 підрозділу 4 Розділу XX Податкового кодексу.

Разом з тим, повідомляємо, що в даний час  готується узагальнююча податкова консультація з питання, викладеного у листі ДПС України від 09.08.12 №320/0/71-12/15-1217.