Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Звернення з нагоди Міжнародного дня митника в.о. Голови ДФС Олександра Власова

25.01.2019

Шановні колеги!

Вітаю вас з Міжнародним Днем Митника!

 

Робота працівників митних органів високо цінується в кожній країні світу, адже ця професія поєднує в собі захист інтересів держави та громадян, безпеку внутрішнього ринку, зростання товарообігу та створення стабільного бізнес-середовища.

Цей рік для всіх митників пройде під гаслом "Розумні кордони для безперешкодної торгівлі, подорожей та перевезень", яке обрано Всесвітньою Митною Організацією.

Гасло ВМО якнайкраще відповідає завданням Державної фіскальної служби України, які визначені на 2019 рік. Одне з них – максимальна електронізація та розвиток сервісної складової.

Платники податків, суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності вимагають від нас нових сервісів, електронних послуг, що спрощує ведення бізнесу, перетин кордону, прискорює митне оформлення та мінімізує корупційні ризики. Тому наше завдання – відповідати запиту бізнесу, реаліям сьогодення і застосовувати новітні технології та розробки.

Стратегічне завдання ДФС – разом з бізнесом зробити українську митницю швидкою, з розумними та простими рішеннями для якісного обслуговування як громадян, так і  суб’єктів.

ДФС докладає максимум зусиль, щоб проходження кордону та контролю, ведення зовнішньоекономічної діяльності бізнесу було якомога комфортнішим.

Вагомим кроком уперед в напрямку спрощення митних формальностей стало впровадження механізму «Єдиного вікна», який дозволяє оптимізувати всі митні процедури на кордоні та спростити бізнесу проходження митного контролю. На сьогодні частка вантажів, що підлягає видам державного контролю і оформлюється за цим принципом, складає майже 99% від загальної кількості митних оформлень.

Цього тижня стартував пілотний проект з переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок» в казначействі. Це принципово нова, сучасна система справляння митних платежів, яка відповідає кращим світовим митним стандартам.  Це новий етап у спрощенні митних процедур, над реалізацією якого працювали й фахівці ДФС.

Запровадження єдиного казначейського рахунку дозволить представникам бізнесу зменшити час митного оформлення товарів та вільно обирати місце оформлення, оскільки кошти обліковуватимуться в одній картці – особовому  рахунку суб’єкта ЗЕД.

Крім того, це сприятиме оптимізації фінансів підприємств, адже при здійсненні митного оформлення товарів у декількох митницях відпадає необхідність перерахування коштів підприємств на депозитні рахунки багатьох митниць. Також заощаджується час на повернення цих коштів у разі зміни місця  митного оформлення.

Для пришвидшення митних процедур при перетині митного кордону в ДФС працюють над запровадженням електронного талону в пунктах пропуску через державний кордон. Інформація, яка буде вноситися в цей талон, автоматично перевірятиметься та доповнюватиметься необхідною інформацією для митного контролю митниками та прикордонниками, здійснюватиметься аналіз ризиків тощо.

Все це відповідає принципам SMART-митниці, курс на створення яких взяло ВМО.

Захист кордонів від транснаціональної злочинності – один з основних пріоритетів роботи митних органів всіх країн. ДФС бере активну участь у спільних операціях під егідою ВМО у сферах боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, захисту прав інтелектуальної власності та інших подібних заходах.

Такій роботі також сприяє приєднання України до глобальної системи контролю за міжнародними контейнерними перевезеннями, яка здійснюється ООН та Всесвітньою митною організацією, для запобігання незаконному обігу наркотиків, зброї та фальсифікату. У рамках цієї програми створено підрозділи портового контролю та оперативна група у пунктах пропуску через державний кордон України «Одеський морський торговельний  порт» та «Бориспіль-аеропорт».

Зокрема, співробітниками зазначеного підрозділу Одеської митниці ДФС у 2018 році припинено незаконні спроби переміщення через митний кордон України 4 кг кокаїну, 13 т ацетону, 1,5 млн пачок тютюнових виробів; співробітниками Київської митниці ДФС – 5,7 кг кокаїну та 1676 пгулок психотропної речовини (методон).

Для реалізації Рамкових стандартів ВМО ДФС вживаються заходи для подальшої автоматизації інформаційних митних технологій. Окрім цього, здійснюється підготовка до впровадження системи інтегрованого контролю на основі міжвідомчої взаємодії у пунктах пропуску через державний кордон та ведеться робота над створенням єдиної міжвідомчої автоматизованої системи збирання, зберігання і обробки інформації, необхідної для здійснення контролю зовнішньоторговельної діяльності.

У Хмельницькому на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС було відкрито Регіональний кінологічний навчальний центр, який є 9-им у світі. У цьому центрі спеціальну підготовку проходять не тільки кінологічні команди нашої країни, але й з різних країн світу. Так, у минулому році було підготовлено кінологічні команди зі Словацької Республіки та Республіки Польща.

Впевнений, що співпраця ДФС з колегами з Всесвітньої митної організації є стимулом для розвитку та удосконалення митної справи України, впровадження найкращих світових практик та новацій. У свою чергу ДФС готова до обміну досвідом та здобутками з нашими іноземними колегами, адже нас, митників, об’єднують спільні цілі та завдання – захист кордонів наших держав, безпека громадян та сприяння розвитку міжнародної торгівлі.

Бажаю всім колегам відповідальності, принциповості та неупередженості у нашій важливій справі.

Захищених кордонів, сумлінного ставлення бізнесу та успішної реалізації запланованих проектів!

З повагою

В.о. Голови ДФС Олександр Власов