Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

До уваги платників податку на додану вартість!

07.12.2017

Пунктом 192.1 статті 192 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) передбачено, що у випадку якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі.

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу реєстрація розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такого розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 Кодексу.

Так. підпунктом 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Кодексу передбачено, що письмові пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такого розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такому розрахунку коригування.

Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567.

Так, у разі складання розрахунку коригування до податкової накладної у зв'язку із зміною ціни товару/послуги достатньо подати на розгляд комісії договір з контрагентом з додатками, акт звірки розрахунків між контрагентами.

Разом з тим. у разі складання розрахунку коригування до податкової накладної у зв'язку із поверненням товарів/послуг особі, яка їх надала, достатньо подати на розгляд комісії договір з контрагентом з додатками, накладну на повернення товару, товарно-транспортну накладну (при наявності).

У разі складання розрахунку коригування до податкової накладної у зв'язку із поверненням постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг достатньо подати на розгляд комісії договір з контрагентом з додатками, розрахункові документи (банківські виписки з особових рахунків), які підтверджують сплату коштів покупцем, та повернення коштів постачальником.