Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Плата за землю (у складі податку на майно)

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Єдиний податок для юридичних осіб

Єдиний податок для суб'єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб

Транспортний податок

Єдиний податок для юридичних осіб - сільськогосподарських товаровиробників (IV група)

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 03.08.2016 № 16837/6/99-99-12-02-03-15

10.08.2016

Державна фіскальна служба України на запит товариства щодо обчислення плати за землю повідомляє.

Товариство поінформувало, що є власником нежитлового приміщення в одноповерховій будівлі, але не має визначених законодавством правовстановлюючих документів на земельну ділянку під нежитловим приміщенням та прилеглою до одноповерхової будівлі земельну ділянку, необхідну для функціонального використання такого нежитлового приміщення.

Товариство зазначає, що рішенням  ради на 2016 рік затверджено Положення про плату за землю, зокрема ставки плати за землю:

1 відс. нормативної грошової оцінки для земельних ділянок, що перебувають у власності або постійному користуванні суб’єкта господарювання (п. 5.1 Положення);

3 відс. нормативної грошової оцінки для земельних ділянок, що на які не оформлено право власності або строкового платного користування (оренди) (п. 5.6 Положення).

Товариство, керуючись п. п. 269.1.2 п. 269.1 ст. 269 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), вважає себе платником земельного податку, на якого поширюються норми п. 5.1 Положення.

З огляду на те, що Товариство не належить до власників земельних ділянок або постійних землекористувачів, які відповідно до п. п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу є платниками земельного податку, то дія п. 5.1 Положення
в частині застосування ставки у розмірі 1 відс. нормативної грошової оцінки для обчислення податкових зобов’язань із земельного податку на Товариство не поширюється.

Разом з тим звертаємо увагу, що використання земельних ділянок без належного оформлення прав, включаючи право оренди, є порушенням норм земельного законодавства (ст. 125 та 211 Земельного кодексу України).

Водночас повідомляємо, що повноваження із справляння плати за землю та здійснення контролю за дотриманням земельного законодавства делеговано виконавчим органам сільських, селищних, міських рад (ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

До списку