Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Плата за землю (у складі податку на майно)

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Єдиний податок для юридичних осіб

Єдиний податок для суб'єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб

Транспортний податок

Єдиний податок для юридичних осіб - сільськогосподарських товаровиробників (IV група)

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 05.08.2016 № 1747/2/99-99-12-02-03-10

12.08.2016

Державна фіскальна служба України на  звернення щодо сплати земельного податку юридичними особами, які обрали спрощену систему оподаткування та надають в оренду власне нерухоме майно, що розташоване у багатоквартирних будинках, повідомляє.

Власник нежилого приміщення у багатоквартирному жилому будинку у разі набуття права власності на земельну ділянку під таким приміщенням, яке (право власності) підтверджене відповідними державними актами, сплачує до бюджету земельний податок (п. 287.8 ст. 287 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Земельним кодексом України встановлено, що земельні ділянки прибудинкових територій багатоквартирних будинків надаються:

у постійне користування підприємствам, які здійснюють управління такими будинками;

у власність або в постійне користування співвласникам таких будинків (ст. 42 Земельного кодексу України).

У випадку, якщо підприємство, яке здійснює управління багатоквартирним будинком, набуло право постійного користування земельною ділянкою, то власник нежитлового приміщення у такому будинку може отримати право користування земельною ділянкою, на якій знаходиться таке приміщення, а також право користування земельною ділянкою, що прилягає до такого будинку, у розмірі, необхідному для досягнення умов використання такого приміщення шляхом укладання договору оренди земельної ділянки із зазначеним підприємством.

При цьому податкові зобов’язання із сплати земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності для такого власника нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку, який управляється підприємством, що набуло право постійного користування земельною ділянкою, не настають.

У випадку, якщо багатоквартирний будинок є об’єктом спільного права власності об’єднання власників квартир та нежитлових приміщень у такому будинку, яке набуло право постійного користування земельною ділянкою, то власник нежитлового приміщення у такому будинку, як один із співвласників, набуває права постійного користування земельною ділянкою прибудинкової території, що є підставою для сплати земельного податку.

Таким чином, платником земельного податку за земельну ділянку багатоквартирного будинку, що є об’єктом спільного права власності об’єднання власників квартир та нежитлових приміщень, є таке об’єднання. Водночас Кодекс не передбачив процедури використання податкової пільги із земельного податку, передбаченої п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу, для платників єдиного податку, шляхом делегування права використання такої пільги своєму об’єднанню.

 

До списку