Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Плата за землю (у складі податку на майно)

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Єдиний податок для юридичних осіб

Єдиний податок для суб'єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб

Транспортний податок

Єдиний податок для юридичних осіб - сільськогосподарських товаровиробників (IV група)

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Лист ДФС від 07.07.2016 № 14737/6/99-99-12-02-03-15

14.07.2016

Державна фіскальна служба України на запит Підприємства щодо справляння земельного податку повідомляє.

Підприємство поінформувало, що у 2016 році обчислює податкові зобов’язання за ділянки земель енергетики за різними, затвердженими 2900 місцевими радами, ставками земельного податку, у тому числі й такими, що перевищують граничні величини, передбачені Податковим кодексом України (далі – Кодекс).

Обов’язок органів місцевого самоврядування щодо встановлення ставок місцевих податків, у тому числі земельного, визначений п. 10.2 ст. 10 Кодексу. Водночас пп. 34-35 частини першої ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон) визначено, що до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад належить вирішення згідно із законодавством питань регулювання земельних відносин, а також затвердження ставок земельного податку відповідно до Податкового кодексу України. При цьому, керуючись абзацом другим п. 284.1 ст. 284 Кодексу, органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам.

Таким чином, ДФС зазначає, що платник при самостійному (п. 286.2 ст. 286 Кодексу) обчисленні податкового зобов’язання із земельного податку, а також контролюючий орган під час камеральної перевірки (п.п. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Кодексу), – перевірки, що здійснюється у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, використовують ідентичні джерела інформації.

До списку