Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Плата за користування надрами

Податок на прибуток підприємств

Податок на доходи фізичних осіб

Податок на додану вартість

Акцизний податок

Екологічний податок

Плата за землю (фізичні особи)

Державне мито

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Лист ДФС від 21.07.2016 № 15803/6/99-99-12-02-03-15

28.07.2016

Державна фіскальна служба України на запит Товариства щодо визначення платника та об’єкту оподаткування рентною платою для видобування корисних копалин (далі – Рентна плата) повідомляє.

Товариство поінформувало, що перебуває на загальній системі оподаткування та на підставі спеціального дозволу на право користування видобуває із свердловини підземну воду для власного використання для господарсько-побутовий потреб.

Щодо платника Рентної плати.

Платниками Рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб'єкти господарювання, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об'єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин.

Оскільки Товариство як платник податку на прибуток належить до суб'єктів господарювання, зареєстрованих відповідно до закону як підприємці, та має дозвільний документ на право користування підземним водним об’єктом, то відповідно до п.п. 252.1.1 п. 252.1 ст. 252 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) Товариство є платником Рентної плати.

Щодо об’єкта оподаткування Рентною платою

Об’єктом оподаткування Рентною платою, згідно з п. 252.3 ст. 252 Кодексу, вважається обсяг товарної продукції гірничого підприємства, що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді, приведеної у відповідність до стандарту, встановленого галузевим законодавством.

Керуючись ст. 5 Кодексу щодо переважного права застосування понять, правил та положень, установлених Кодексом для регулювання відносин оподаткування, повідомляємо, що товарною продукцією гірничого підприємства вважається продукція, що є результатом його господарської діяльності з видобування корисних копалин і за якісними характеристиками відповідає вимогам установлених законодавством стандартів або вимогам договорів (п.п. 14.1.112 п. 14.1 ст. 14 Кодексу). При цьому обсяг товарної продукції гірничого підприємства, що відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 «Запаси» обліковується гірничим підприємством як запаси – активи, вартість яких може бути достовірно визначена, для яких існує імовірність отримання їх власником – суб’єктом господарювання економічної вигоди, пов’язаної з їх використанням, та які складаються, у тому числі із сировини, призначеної для обслуговування виробництва і відповідає технічним та якісним характеристикам, передбаченим нормативно-правовим актом (п.п. 14.1.112 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), наприклад, ДСТУ 7525:2014 «Вода питна. Вимоги та методи контролювання якості».

Таким чином, Товариство повинно обчислювати податкові зобов’язання з Рентної плати з об’єктом оподаткування – обсягом видобутої підземної води. Зауважуємо, що наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 23.03.2016 № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.04.2016 за № 517/28647, затверджено Порядок внесення відомостей про об’єм видобутих підземних вод водокористувачами до автоматизованої системи обліку видобутих підземних вод, згідно з яким на водокористувачів покладено обов’язок із облаштування свердловин засобами виміру, який має забезпечувати облік об’єму видобутих підземних вод у безперервному режимі з автоматичною передачею відомостей про об’єм видобутих підземних вод у безперервному режимі до автоматизованої системи не менш ніж один раз на годину.

До списку