Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Податок на прибуток підприємств

Податок на доходи фізичних осіб

Податок на додану вартість

Акцизний податок

Екологічний податок

Рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України

Плата за користування надрами

Плата за землю

Плата за землю (фізичні особи)

Фіксований сільськогосподарський податок

Державне мито

Опитування
Чи задовольнив Вас фаховий рівень працівника ЦОП, до якого Ви звернулися?

Лист ДПС України від 04.02.2013 №2665/7/15-1317 "Про подання розрахунку консолідованого податку на прибуток"

05.02.2013

 ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.02.2013 №2665/7/15-1317



Державним податковим службам в АР Крим,

областях, містах Києві та Севастополі,

окружній ДПС - Центральному офісу

з обслуговування великих платників податків ДПС

 

Про подання розрахунку консолідованого податку на прибуток


Державна податкова служба України з метою здійснення організаційних заходів щодо подання платниками  податкової звітності з податку на прибуток до органів ДПС та належного адміністрування цього податку повідомляє.
Пунктом 152.4 статті 152 розділу ІІІ Податкового кодексу України (далі - Кодекс) встановлено  порядок визначення податкових зобов’язань з податку на прибуток та подання звітності платником цього податку - юридичною особою, який має у своєму складі відокремлені підрозділи, розташовані на території іншої, ніж такий платник податку, територіальної громади, що прийняв рішення щодо сплати консолідованого податку, а також порядок надання цим платником податковим органам за своїм місцезнаходженням відповідного повідомлення про прийняте рішення.
Відповідно до абзацу четвертого пункту 57.1 статті 57 розділу ІІ Кодексу, положення якого застосовуються з 1 січня 2013 року, платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
При цьому, абзацом дев’ятим вищевказаного пункту Кодексу встановлено, що у складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань.
Таким чином, платники податку на прибуток (у тому числі, ті, що прийняли рішення щодо сплати консолідованого податку), які визначено  положеннями пункту 57.1 статті 57 розділу ІІ Кодексу, зобов’язані подавати у складі  річної податкової звітності за 2012 рік розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають ними сплачуватися наступні дванадцять місяців (у березні - грудні 2013 року і січні та лютому 2014 року).
З урахуванням вищезазначених вимог Кодексу розроблено форми Розрахунку податкових зобов’язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток та Повідомлення платника податку про прийняття рішення щодо сплати консолідованого податку на прибуток (додаються), які затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2013 №39 (далі – наказ №39), що на даний час знаходиться в Міністерстві юстиції України з метою його державної реєстрації в установленому порядку.
Зважаючи на те, що форма Розрахунку податкових зобов’язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток, яка затверджена наказом №39, передбачає відповідні рядки для декларування авансових внесків з податку на прибуток, рекомендуємо платникам податку з метою виконання вимог пункту 57.1 статті 57 розділу ІІ Кодексу подавати органам ДПС податкову звітність з консолідованого податку на прибуток за звітний (податковий)  2012 рік за вказаною формою.
Державним податковим службам в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, ОДПС – ЦО по обслуговуванню ВПП терміново довести зазначений лист до відома платників податку та підпорядкованих органів ДПС з метою дотримання положень Кодексу,  в тому числі щодо своєчасності сплати та декларування авансових внесків з податку на прибуток.

Додаток: на 7 арк.

Заступник Голови                                                                   А.П. Ігнатов