Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Місяць роботи Уповноваженого з питань підприємництва при ДФС

14.09.2015

Протягом 10 серпня - 10 вересня 2015 року надійшло 138 звернень від різних суб’єктів підприємництва. Шляхом листування, через електронну пошту, Facebook та під час живого спілкування ми отримували звернення з різних регіонів України. Більшість з них є індивідуальними, від окремих платників податків, решта - систематизовані, від імені бізнес об'єднань.

Найчастіше звернення стосувалися функціонування системи електронного адміністрування ПДВ, реєстрації накладних в ЄРПН, відшкодування ПДВ, авансових платежів  з податку на прибуток та ін.

Найактуальнішим стало питання відображення суми переплат податку на додану вартість, що значаться на звичайному (особовому) рахунку платника податків. Так звана "проблема рядку 24" виникла у зв’язку з оцінкою ризиків, пов’язаних із переходом до повного функціонування системи електронного адміністрування ПДВ. Понад  40 звернень стосувалися саме цієї проблематики, левову частину з них було вирішено, інші знаходяться на розгляді.

Одним з популярних питань залишається ефективне адміністративне оскарження результатів податкових перевірок. Велика кількість скарг стосується безпідставного донарахування податкових зобов’язань. Нажаль, система адміністративного оскарження не вирішує цю проблему. Відтак, пріоритетами роботи є створення дієвого адміністративного оскарження та вирішення найбільш поширених проблем в оцінці господарської діяльності суб’єктів господарювання (маркетингові послуги, кредити, фінансова допомога тощо).

Актуальним залишається питання відшкодування податку на додану вартість. Дана проблема постає як на рівні індивідуальних випадків безпідставного невідшкодування, так і на рівні системного планування відшкодування в державному бюджеті України.

 Гарячою залишається тема стосовно авансових платежів з податку на прибуток. Необхідно завершити врегулювання проблеми переплат податку на прибуток, що виникла в 2013-2014 роках. План дій щодо вирішення проблеми було узгоджено з бізнес-спільнотою. Сподіваюсь, що вже найближчими тижнями зможу повідомити про прогрес у врегулюванні цих питань на системному рівні.

З повагою,

Тарас Качка