Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол №1 засідання Комісії Громадської ради при Міндоходів України з питань митної справи

06.08.2013

м. Київ                                                                                                                  

26 липня 2013 року

Місце проведення: пров. Киянівський 2, (зала засідань)

Початок: 14 год. 00 хв.

Присутні: члени Комісії – 19 осіб, з них по довіреності – 4 особи;

голова Громадської ради – Романчук Я.В.;

заступник голови Громадської ради – Платонов О.І.;

запрошені члени Громадської ради: Юровський Д.Б.;

запрошені експерти: Вдовіна Г.В., Федорук С.С., Делієв Г.Є..

Слухали:

Романчука Я.В. (голова Громадської ради при Міндоходів), який повідомив про результати засідання Комісії з питань податкової політики, яке відбулось 25.07.2013, та запропонував такий порядок денний:

1.Обговорення та схвалення структури Комісії.

2.Обрання Голови та заступника голови Комісії.

3. Різне.

Вирішили:

Запропонований порядок денний підтримано одноголосно.

З питання 1 порядку денного

Слухали:

 Романчука Я.В., який оголосив пропозиції, які надійшли від членів Громадської ради щодо формування структури Комісії з питань митної справи, а саме:

– щодо створення таких підкомісій (пропозиція Лінніка В.П. (Асоціація митних брокерів України)):

- підкомісія з питань визначення митної вартості товарів та справляння митних платежів.

- підкомісія з питань застосування митних режимів, виконання митних формальностей та здійснення окремих видів діяльності підприємств.

–щодо створення робочої групи по підготовці питання визначення митної вартості на наступне засідання Громадської ради (пропозиція Платонова О.І.).

Обговорення:

В обговоренні взяли участь:

Потапова Н.В. (Торгово-промислова палата України) запропонувала змінити назву другої комісії та включити до її повноважень питання нормотворення.

Дячук Д.І. (Українська Асоціація Меблевиків) запропонував при створенні підкомісій та визначення їх повноважень виходити з того, яка кількість членів Комісії висловить бажання працювати в рамках створених підкомісій.

Кучинський Ю.Ф. (Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України) запропонував скоротити назву другої підкомісії та викласти у такому вигляді: «Підкомісія з питань застосування митних режимів та виконання митних формальностей».

Ліннік В.П. (Асоціація митних брокерів України) прокоментував пропозиції щодо створення підкомісій відповідно до питань, які повинні входити до компетенції роботи підкомісій, а також повідомив, що питання нормотворення будуть внесені до повноважень кожної підкомісії відповідно до напрямків роботи.

Платонов О.І. (заступник Голови Громадської ради при Міндоходів) запропонував за рішенням Голови Комісії залучати до роботи Комісії та підкомісій експертів з числа учасників професійних та ділових асоціацій з метою більш детального та кваліфікованого розгляду питань.

Романчук Я.В. узагальнив пропозиції та виніс на голосування наступні питання:

1) створення таких підкомісій:

а) підкомісія з питань визначення митної вартості товарів та справляння митних платежів.

б) підкомісія з питань застосування митних режимів та виконання митних формальностей.

2) надання голові Комісії повноваження залучати до роботи Комісії та підкомісій експертів з числа учасників професійних та ділових асоціацій (пропозиція Платонова О.І.).

Вирішили:

Винесені пропозиції підтримано одноголосно.

З питання 2 порядку денного

Слухали:

Романчука Я.В., який представив членам Комісії пропозиції щодо кандидатур на посаду голови Комісії, а саме:

-                           Романчук Я.В. та Платонов О.І. запропонували обрати головою Комісії з питань митної справи Лінніка В.П. (Асоціація митних брокерів України);

-                           Андреєв О.Л. та Трусов С.І. запропонували обрати головою Комісії з питань митної справи Кучинського Ю.Ф. (Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України).

Кандидатів на посаду голови Комісії: Кучинського Ю.Ф. та Лінніка В.П., які представили результати роботи Асоціацій, результати проведеної роботи в рамках діяльності Громадської ради та Комітетів Громадської ради при Держмитслужбі України (протягом 2011 – 2012 років), представили своє бачення та перспективи організації діяльності Комісії з питань митної справи в рамках роботи Громадської ради при Міністерстві доходів і зборів України, а також відповіли на запитання учасників засідання.

Голосували:

За кандидатуру Лінніка В.П. проголосували - 11 членів Комісії;

За кандидатуру Кучинського Ю.Ф. проголосували - 6 членів Комісії.

Вирішили:

Головою Комісії з питань митної справи Громадської ради при Міндоходів України обрано Лінніка В.П.

Слухали:

Лінніка В.П., який запропонував обрати заступником голови Комісії з питань митної справи Кучинського Ю.Ф.

Голосували:

за кандидатуру Кучинського Ю.Ф.:

«за» - одноголосно.

Вирішили:

Заступником голови Комісії з питань митної справи обрано
Кучинського Ю.Ф.

Обговорення:

В обговоренні взяли участь:

Ліннік В.П., який повідомив, що Дячук Д.І. (Українська Асоціація Меблевиків) запропонував свою кандидатуру на посаду голови підкомісії з питань визначення митної вартості товарів.

Платонов О.І. виступив щодо можливості перенесення питання формування складу та обрання голів підкомісій на наступне засідання Комісії; запропонував створити робочу групу з опрацювання питання визначення та коригування митної вартості та підготовки пропозицій до наступного засідання Громадської ради.

Вдовіна Г.В. наголосила на важливості виваженого підходу до обрання голів підкомісій, а також підтримала пропозицію Платонова О.І. щодо створення робочої групи та подальшого аналізу ефективності роботи групи.

Романчук Я.В. виніс на голосування пропозиції Платонова О.І. та зауважив, що до повноважень робочої групи щодо опрацювання питання визначення та коригування митної вартості будуть віднесені: підготовка пропозицій з цього питання на наступне засідання Громадської ради та винесення пропозицій щодо необхідності залучення до спільного опрацювання питань представників Міндоходів.

За результатами опитування членів Комісії щодо участі у роботі підкомісій, проведеного під час засідання, було сформовано попередній склад підкомісій (додається) та винесено на розгляд пропозицію затвердити склад робочої групи щодо опрацювання питання визначення та коригування митної вартості з числа членів Комісії, які висловили бажання увійти до складу підкомісії з питань визначення митної вартості товарів та справляння митних платежів.

Вирішили:

- винести на наступне засідання Комісії питання формування складу та обрання голів підкомісій;

- затвердити склад робочої групи щодо опрацювання питання визначення митної вартості товарів (додається);

- доручити робочій групі опрацювати матеріали, надані за результатами засідання Громадської ради при Міндоходів 19.07.2013, визначитись щодо необхідності запрошення до роботи представників Міндоходів, а також сформувати узгоджені пропозиції для розгляду на наступному засіданні Громадської ради;

- перше засідання робочої групи провести 26.07.2013.

З питання 3 порядку денного

Слухали:

Лінніка В.П., який запропонував обрати секретарем Комісії з питань митної справи Колєйнікова О.Ю. (Виробничо-практичний журнал „Транспорт”).

Голосували:

за кандидатуру Колєйнікова О.Ю.:

«за» - одноголосно.

Вирішили:

Секретарем Комісії з питань митної справи обрано Колєйнікова О.Ю.

Слухали:

Вдовіну Г.В., (член Асоціації митних брокерів України), яка запропонувала:

-  рекомендувати Міністерству доходів і зборів України впорядкувати процедуру пост-аудиту з метою усунення затримок вантажів на кордоні;

-  звернутися до Міндоходів України з пропозицією щодо проведення відеоконференції за участі керівництва Міністерства, керівництва митниць, представників бізнесу та громадських організацій;

-  рекомендувати Міністерству забезпечити чітке визначення таких понять: «підроблені документи» і «розбіжність»;

-  провести спільне засідання за участі представників Міндоходів, Мінекономрозвитку, представників бізнесу та громадських організацій з метою вирішення проблемних питань, які виникають під час митного оформлення товарів.

Федорука С.С. (член Правління Асоціація експортерів та імпортерів засобів кріплення «Фастексім»), який запропонував провести спільне засідання за участі представників митниць для опрацювання інформації, отриманої від підприємств галузі щодо порушень з боку працівників митниць.

Платонова О.І., який запропонував узагальнити звернення суб’єктів ЗЕД та разом із матеріалами, які це підтверджують, направити листом Громадської ради до Мінідоходів для опрацювання, та визначення представників відповідних структурних підрозділів для проведення спільного засідання

Вирішили:

1. Підготувати запит на отримання статистичної інформації щодо кількості рішень, прийнятих працівниками митниць про коригування митної вартості товарів, а також інформації щодо кількості рішень про визначення митної вартості за І методом.

Відповідальний – Голова Комісії Ліннік В.П.

Термін – 29.07.2013.

2. Визначити дату проведення наступного засідання Комісії з питань митної справи із запрошенням представників Міндоходів, Мінекономрозвитку, Держпідприємництва, а також за участі представників профільних асоціацій 09.08.2013. Для підготовки засідання використати статистичну інформацію, отриману від Міндоходів згідно із запитом.

 

Голова Комісії                                                                                   Ліннік В.П.

 

 

До списку