Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол №4 засідання Комісії Громадської ради при Міндоходів України з питань митної справи

27.12.2013

м. Київ                                                                         10 грудня 2013 року

 

Місце проведення: вул. Дегтярівська, 11-г.

Початок: 11 год. 00 хв.

 

Присутні: члени Комісії – 14 осіб, з них за довіреністю – 3 особи;

Члени Громадської ради при Міндоходів: Платонов О.І. (заступник Голови Громадської ради), Юровський Д.Б.

запрошені експерти: Гриньов Ю.І, Вдовіна Г.В., Воронкова К.В., Федорук С.С., Терещенко С.С., Ізотов С.В., Хохлов А.В., Гатаулін А.Р.

Представники Міндоходів України:

від Департаменту митної справи:

Сербайло А.І. – заступник начальника Управління організації митного контролю та оформлення – начальник відділу організації митного контролю в пунктах пропуску;

Федько А.М. – заступник начальника відділу організації роботи митних посередників Управління організації митного контролю та оформлення;

Мальнов В.С. – начальник відділу контролю за переміщенням товарів Управління організації митного контролю та оформлення.

від Інформаційно-комунікаційного департаменту:

Черницька Дарія Романівна – головний державний інспектор відділу взаємодії з інститутами громадянського суспільства Управління комунікацій з громадськістю.

Участь в електронному голосуванні взяли 10 членів Комісії.

 

Голова Комісії Ліннік В.П. відкрив засідання та запропонував схвалити наступний порядок денний:

 

1.  Про роботу над вдосконаленням законодавства в частині регулювання діяльності митних брокерів.

2.  Щодо опрацювання проекту Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України».

3.  Щодо Положення про Громадську раду при Міндоходів України.

4.  Щодо Плану роботи Комісії на 2014 рік.

5.  Різне.

Ліннік В.П. відмітив, що кворуму для схвалення рішень Комісією немає.

Платонов О.І. (заступник Голови Громадської ради) запропонував провести засідання та обговорити питання. Остаточне схвалення прийнятих рішень провести шляхом електронного голосування серед членів Комісії, які не змогли взяти участь у засіданні.

Порядок денний та пропозиції щодо організації та проведення засідання Комісії схвалені одноголосно.

 

З питання 1 порядку денного

Виступали:

Ліннік В.П. (Голова Комісії з питань митної справи) повідомив присутніх про результати проведення 29 листопада цього року Міжнародного форуму на тему «Регулювання діяльності митних брокерів на території ЄС, Туреччини та України». За результатами проведення Форуму Асоціація митних брокерів України виступила ініціатором створення робочої групи по опрацюванню пропозицій щодо внесення змін до Митного кодексу України в частині регулювання діяльності митних брокерів в Україні. Доповідач повідомив, що робочою групою напрацьовано ряд пропозицій щодо внесення змін до Митного кодексу України у частині регулювання діяльності митних брокерів України та запропонував членам Комісії долучитися до роботи з метою всебічного аналізу ситуації та підготовки узгоджених пропозицій для внесення їх на розгляд Міністерства доходів і зборів України.

Андреєв О.Л. (Всеукраїнська асоціація «Об’єднання підприємств митних брокерів та власників митних ліцензійних складів») наголосив на необхідності виконання норм Митного кодексу України, які окреслені у ч. 10 Прикінцевих положень щодо необхідності доопрацювання нормативно-правових актів Міндоходів з метою приведення їх у відповідність до норм Митного кодексу України, та запропонував на виконання зазначених норм провести відповідний аналіз нормативно-правових актів на їх відповідність нормам Кодексу.

Платонов О.І. (заступник Голови Громадської ради при Міндоходів України) прокоментував виступи учасників обговорення та підтримав пропозицію Голови Комісії про проведення спільної роботи та підготовки пропозицій щодо внесення змін до Митного кодексу України у частині регулювання діяльності митних брокерів в Україні.

Вдовіна Г.В. (експерт Комісії, член Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів в Одеській області) висловила зауваження, що на сьогодні, відповідно до норм Митного кодексу України, митні брокери не мають права на отримання статусу Уповноваженого економічного оператора, а також запропонувала направити звернення до Міндоходів та голів Громадських рад при територіальних органах доходів і зборів щодо необхідності організації та проведення протягом грудня поточного року ряду нарад («круглих столів») з метою надання роз’яснень широкому колу представників громадськості та суб’єктів ЗЕД норм проекту Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України» щодо регулювання діяльності Уповноважених економічних операторів. Також доповідач підтримала пропозицію Голови Комісії про необхідність підготовки пропозицій щодо внесення змін до Митного кодексу України.

Сербайло А.І. (Департамент митної справи Міндоходів) надав коментарі стосовно обговорюваного питання та наголосив на тому, що для прийняття узгодженого рішення та підготовки якісних пропозицій і законопроекту необхідно провести спільну роботу на рівні експертів з боку представників громадськості та представників Міндоходів із залученням представників Держпідприємництва України.

Обговорення:

Участь в обговоренні взяли: Гриньов Ю.І. (експерт Комісії, представник Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики), Хохлов А.В. (експерт Комісії, Асоціація митних брокерів України), Трусов С.І. (журнал «Митний брокер»), Ізотов С.В. (експерт Комісії, Асоціація митних брокерів України).

 

Ліннік В.П. узагальнив пропозиції членів Комісії та експертів.

Вирішили:

1) Запропонувати Асоціації митних брокерів Україні узагальнити пропозиції та підготувати пропозиції щодо внесення змін до Митного кодексу України в частині регулювання діяльності митних брокерів та надати його на опрацювання членам Комісії з питань митної справи та експертам.

Термін – до 13.12.2013.

2) Членам Комісії та експертам протягом тижня опрацювати проект та надати зауваження до нього.

Термін – до 20.12.2013.

3) Доручити підкомісії з питань митних режимів та виконання митних формальностей узагальнити надані пропозиції та зауваження та підготувати доопрацьований варіант для обговорення на засіданні Комісії за участі експертів.

Термін – до 25.12.2013.

4) Звернутись до Міністерства доходів і зборів України та голів громадських рад при територіальних органах доходів і зборів щодо ініціювання проведення ряду нарад («круглих столів») з метою роз’яснення норм проекту змін до Митного кодексу України у частині врегулювання діяльності Уповноважених економічних операторів.

5) Звернутися до Міндоходів України із пропозицією щодо проведення 18.12.2013 спільної наради («круглого столу») з питань законодавчого врегулювання діяльності Уповноважених економічних операторів за участі представників Міндоходів, членів Громадської ради, експертів, а також представників Держпідприємництва України та профільного Комітету Верховної Ради України.

 

З питання 2 порядку денного

Виступали:

Німченко В.М. (Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України) повідомив про результати опрацювання проекту Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України». Доповідач зазначив, що норми, які пропонується законодавчо закріпити в Кодексі, врегульовані відповідними міжнародними угодами, до яких приєдналась Україна. При цьому наголосив, що національне законодавство не повинно дублювати норми Міжнародного законодавства та запропонував підтримати пропозиції АсМАП за результатами опрацювання законопроекту та направити до Міндоходів відповідне звернення щодо необхідності виключення таких норм із законопроекту.

Мальнов В.С. (Департамент митної справи Міндоходів) надав коментар стосовно обговорюваного законопроекту та повідомив про підстави, які передували розробленню зазначеного проекту Закону України. Доповідач наголосив, що дане питання необхідно обговорити в рамках спільного засідання представників громадськості та Міндоходів, зокрема, із обов’язковим залученням представників Департаменту правової роботи Міндоходів та представників Держпідприємництва. 

Обговорення.

Участь в обговоренні взяли:

Липовський В.В. (Українська Спілка автомобільного транспорту та логістики, «УкрАвтотрансЛогістика»), Сербайло А.І. (Департамент митної справи).

 

Ліннік В.П., узагальнив пропозиції членів Комісії та експертів.

Вирішили:

1) Створити робочу групу під керівництвом Заступника Голови Комісії Кучинського Ю.Ф. (АсМАП України) та доручити робочій групі здійснити аналіз пропозицій громадськості.

2) Підготувати та провести спільну нараду («круглий стіл») за участі представників Міндоходів (Департаменту митної справи та Департаменту правової роботи), Держпідприємництва України, АсМАП, профільних асоціацій та об’єднань, а також експертів, на якому обговорити зазначене питання та підготувати пропозиції до Міндоходів.

Термін – 16-20.12.2013.

З питання 3 порядку денного

Ліннік В.П. повідомив про результати опрацювання робочою групою Положення про Громадську раду при Міндоходів України та запропонував підтримати пропозиції робочої групи.

 

Вирішили

Підтримати пропозиції щодо внесення змін до Положення про Громадську раду при Міндоходів України за результатами роботи робочої групи та звернутись до Голови Громадської ради із пропозицією щодо винесення проекту Положення для розгляду та затвердження на наступному засіданні Громадської ради при Міндоходів України.

 

З питання 4 порядку денного

Ліннік В.П. представив проект Плану роботи Комісії на 2014 рік та повідомив, що на цей час не затверджено План роботи Громадської ради на наступний рік. У зв’язку із чим Ліннік В.П. запропонував схвалити за основу запропонований План роботи Комісії на 2014 рік з умовою його доопрацювання відповідно до Плану роботи Громадської ради при Міндоходів на 2014 рік після його затвердження. Також доповідач запропонував внести зміни до Плану роботи Комісії на 4 квартал 2013 року, доповнивши його пунктами відносно проведення роботи по опрацюванню питання законодавчого врегулювання діяльності митних брокерів, опрацювання проекту Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України», а також організації та проведення 18.12.2013 спільної наради («круглого столу») з питань законодавчого врегулювання діяльності Уповноважених економічних операторів в Україні.

Вирішили

1) Схвалити за основу План роботи Комісії на 2014 рік.

2) Внести відповідні доповнення до Плану роботи Комісії на 4 квартал 2013 року.

 

З питання 5 порядку денного

Були обговорені такі підпитання:

5.1. Про опрацювання звернень суб’єктів ЗЕД (окремих юридичних осіб) щодо проведення перевірок законності дій посадових осіб органів доходів і зборів під час виконання ними посадових обов’язків.

Ліннік В.П. повідомив про звернення, які надійшли в Комісію та зауважив, що розгляд таких звернень та опрацювання скарг знаходиться в компетенції Комісії з питань запобігання та протидії корупції та з питань діяльності органів фінансових розслідувань та податкової міліції, а також Експертно-апеляційної комісії. Доповідач зауважив, що Комісія з питань митної справи уповноважена розглядати системні проблемні питання та виносити пропозиції щодо їх комплексного вирішення.

Вирішили:

Інформацію взяти до уваги. Звернення щодо проведення перевірок законності та правомірності дій посадових осіб органів доходів і зборів України, які надходять до Комісії від суб’єктів ЗЕД, направляти до компетентної комісії Громадської ради. У разі необхідності брати участь в опрацюванні звернень спільно із відповідними комісіями.

 

5.2. Розгляд звернень благодійних організацій, які надійшли до Громадської ради при Міндоходів.

Члени Громадської ради розглянули звернення, які надійшли до Громадської ради при Міндоходів України від благодійних організацій. Було встановлено, що основна проблема, з якою зіткнулися благодійні організації під час ввезення та митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги, полягає у тривалому процесі отримання вантажем статусу гуманітарної допомоги, що знаходиться у компетенції Мінсоцполітики України, та відповідно до тривалого процесу отримання статусу необхідністю сплачувати значні суми платежів за зберігання товарів на складах митних органів. Зазначена проблема може бути врегульована шляхом внесення змін до Закону України «Про гуманітарну допомогу».

Платонов О.І. запропонував направити звернення до Голови Ради голів громадських рад при Кабінеті Міністрів України щодо ініціювання спільного розгляду питань, порушених у зверненнях благодійних організацій.

Вирішили

Підтримати пропозицію Платонова О.І.

 

5.3. Щодо надання пропозицій до Орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2014 рік.

Членами Комісії було розглянуто проект Орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю Міністерства доходів і зборів України на 2014 рік.

З результатами обговорення було запропоновано внести корективи та доповнення до пунктів Орієнтовного плану.

Вирішили

Пропозиції підтримані одноголосно. Проект Орієнтовного плану із доповненнями додається.

 

Голова Комісії Ліннік В.П.  подякував усім за роботу та закрив засідання

 

Голова Комісії                                        Ліннік В.П.

 

Секретар Комісії                                       Воронкова К.В.

До списку